امروز :
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
::
9 ذو القعدة 1439
::
Jul-21-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

وزیر ورزش ایران به ترکمنستان سفر می‌کند

وزیر ورزش ایران به ترکمنستان سفر می‌کند

وزیر ورزش و جوانان ایران به منظور حضور در مراسم افتتاحیه رسمی بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی «عشق‌آباد 2017 » به ترکمنستان سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در ترکمنستان، سفیر ایران در عشق‌آباد از سفر وزیر ورزش و جوانان ایران در صدر یک هیات عالی رتبه به ترکمنستان به منظور حضور در مراسم افتتاحیه رسمی بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی «عشق‌آباد 2017 » خبر داد.

«سید‌محمد احمدی» تصریح کرد: «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان ایران در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی به عنوان مهمان ویژه حضور خواهد یافت.

وی افزود: سلطانی فر علاوه بر حضور در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیای با همتایان ترکمنی خود و  سایر مقامات کشورهای شرکت کننده در این بازها، ملاقات دوجانبه انجام دهد.

بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی، در تاریخ 17 الی 27 سپتامبر سال 2017 برابر با شهریور ماه سال 96 در ترکمنستان برگزار خواهد شد.

این برای اولین بار است که 17 کمیته ملی المپیک اقیانوسیه به‌ همراه 45 کمیته ملی المپیک کشورهای آسیایی از جمله ایران زیر نظر شورای المپیک آسیا طی رویدادی که در 21 رشته ورزشی برگزار خواهد شد، حضور می‌یابند.

دولت ترکمنستان برای میزبانی از پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی سال 2017 ، یک شهرک جدید المپیک مدرن و مجهز به ارزش بیش از 5 میلیارد دلاری احداث کرد و این شهرک هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.

علاوه بر این دولت ترکمنستان یک فرودگاه بین‌المللی جدید در عشق آباد به ارزش 2.2 میلیارد دلار نیز برای این بازی‌ها احداث کرد.

کاروان جمهوری اسلامی ایران قرار است با 214 ورزشکار شامل 148 مرد و 68 زن به منظور مشارکت در این مسابقات به ترکمنستان اعزام شود و در همه رشته‌ها به جز دنس‌اسپورت شرکت‌کننده خواهد داشت.

انتهای پیام/ز

 

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های ورزشی