امروز :
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
::
14 جماد ثاني 1440
::
Feb-19-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

بنی تمیم: جزء اولین فدراسیون‌هایی بودیم که تبدیل حواله و پول به سکه را انجام دادیم

بنی تمیم: جزء اولین فدراسیون‌هایی بودیم که تبدیل حواله و پول به سکه را انجام دادیم

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: جزء اولین فدراسیون‌هایی بودیم که مراحل اداری تبدیل حواله و پول را به سکه انجام داده و امروز ما به التفاوت جوایز ورزشکارانش حدود 2 میلیارد تومان شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمید بنی‌تمیم، نایب رئیس فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: وزارت ورزش و جوانان به جای اینکه در نوسان قیمت ارز و سکه، مثل تجربه سال‌های قبل، در مراسم تجلیل رئیس جمهور از ورزشکاران، سکه را خودش خریداری کند و به ورزشکاران تحویل دهد، حواله و پول سکه را به فدراسیون‌ها داده است تا آنها آن را را تبدیل به سکه کنند.

وی ادامه داد: مسیر اشتباهی در این راه دنبال شده است و به جای تحویل سکه، پول و حواله تحویل داده‌اند و در این شرایط و نوسان قیمت ارز و سکه، بجای اینکه سکه تحویل دهند، یک سیر اداری تبدیل حواله به سکه را پیش روی فدراسیون‌ها قرار داده‌اند.

بنی تمیم تاکید کرد: فدراسیون برخلاف برخی مطالب عنوان شده از فردای روزی که پول به حساب فدراسیون واریز شده است، جز اولین فدراسیون‌هایی بوده که مراحل اداری را انجام داده است و حواله را به مرحله دریافت سکه رسانده است، اما در آن زمان، به دلیل بالا بودن نرخ سکه نتوانسته وجه را دریافت کند.

وی تصریح کرد: همان زمان قیمت اعلامی سکه توسط بانک مرکزی 2 میلیون و 140 هزار تومان بوده است که خزانه دار ما به فوریت موضوع را به اطلاع معاونت مالی وزارت ورزش رسانده است و آنها اعلام کرده‌اند تا روز شنبه وجه را واریز می‌کنند، اما هنوز آن روز نرسیده است.

بنی تمیم خاطر نشان کرد: شاید برخی فدراسیون‌ها که تعداد ورزشکاران محدودی دارند، با مبالغ بسیار جزئی که وزارت ورزش در همین ایام به عنوان دریافت ماهیانه و یا همان مابه التفاوت به آنها پرداخت کرده است، توانسته‌اند سکه‌ها را دریافت کنند، اما فدراسیون کشتی که بیشترین افتخارات را در سال 95 و 96 دارد با 300 ورزشکار و کادر فنی روبرو است و مابه التفاوت حواله‌ای که در مراسم رئیس جمهور محترم داده شده با قیمت امروز سکه نزدیک 2 میلیارد تومان است. قطعا فدراسیون کشتی این اجازه را به خود نمی‌دهد از 2 میلیارد تومان  حق کشتی‌گیران و کادر فنی کشتی که اکثرا از طبقات کم درآمد جامعه هستند، بگذرد و موظف است از آنها دفاع کند.

وی در پایان گفت: به نظر می‌رسد بهتر است وزارت ورزش این موضوع را دنبال کرده و کار ناقص انجام شده را کامل کند و این امکان را فراهم کند تا دولت حقوق قانونی ورزشکاران را پرداخت کند، اما اگر وزارت ورزش نمی‌خواهد ما به التفاوت پاداش‌ها را بدهد، رسما به فدراسیون کشتی اعلام کند، تا ما به صورت رسمی به ورزشکاران و کادر فنی اعلام کنیم و آنها خود در این مورد تصمیم‌گیری کنند. اینها همه در حالی است که همین پاداش‌های داده نشده هم بعضا به حداقل ممکن نسبت به سال‌های قبل رسیده است.

انتهای پیام/ک

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های ورزشی