امروز :
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
::
12 جماد ثاني 1440
::
Feb-17-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

طریقت: زمان کمی برای حضور بانوان وزنه‌بردار در بازی‌های آسیایی داریم/ دیگر هدف ما فقط حضور در مسابقات نخواهد بود

طریقت: زمان کمی برای حضور بانوان وزنه‌بردار در بازی‌های آسیایی داریم/ دیگر هدف ما فقط حضور در مسابقات نخواهد بود

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه‌برداری گفت: رئیس کمیته ملی المپیک، مجوز حضور بانوان در بازی‌های آسیایی را به فدراسیون داده، اما برای جمع کردن تیم، زمان کمی باقی است.

ریحانه طریقت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره عملکرد دختران جوان و نوجوان وزنه‌برداری در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: هدف اصلی حضور تیم دختران در ازبکستان، اعلام حضور بین‌المللی بود و از سوی دیگر برخی مصوبات همچون تایید لباس بانوان را از فدراسیون بین‌المللی باید می‌گرفتیم که به همه این اهداف رسیدیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه نمایندگان کشورمان در این مسابقات بدون هیچ حاشیه‌ای، وزنه‌های مورد نظر را ثبت کردند و نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود داشت، برطرف شد. حضور دختران ایرانی به نوعی مسابقات را تحت تأثیر خود قرار داده بود؛ البته تنها با 4 نفر در ازبکستان حضور پیدا کردیم و اگر با ترکیب کامل 8 نفره می‌رفتیم، تیم ایران در رده چهارم قرار می‌گرفت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه‌برداری تصریح کرد: بعد از این مسابقات، اکنون دیگر هدف ما صرف حضور در مسابقات نخواهد بود چرا که در بخش مردان در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان عنوان‌دار جهان هستیم و این موضوع برایمان اهمیت دارد که فقط به عنوان شرکت کننده در مسابقات حاضر نباشیم.

وی در خصوص احتمال حضور بانوان وزنه‌بردار در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا گفت: صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، مجوز حضور بانوان را به فدراسیون داده، اما برای جمع کردن تیم، زمان کمی باقی است چرا که اردوی تیم مردان پیش از عید آغاز شده و برای آماده سازی تیم بانوان فرصت کافی نداریم. با توجه به اینکه بحث مدال آوری در بازی‌های آسیایی برای کاروان ورزش ایران، اهمیت فراوانی دارد، علاقه نداریم که وزنه‌برداری زن تنها به عنوان شرکت کننده در جاکارتا حضور یابند و به همین دلیل بحث و بررسی در این مورد در حال انجام است و باید تصمیم گیری کنیم.

طریقت که به عنوان مربی دختران وزنه‌بردار ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا در ازبکستان حضور داشت در مورد احتمال جذب مربی خوب خارجی برای بانوان تصریح کرد: مذاکراتی با چند مربی زن خارجی برای سرمربیگری تیم‌های ملی ایران داشته‌ایم؛ چند نفر شناسایی و مذاکراتی با آنها انجام شده که در صورت توافق یکی از آنها به ایران خواهد آمد. از سوی دیگر یکی از برنامه‌های فدراسیون تربیت و آموزش مربیان خانم در وزنه‌برداری است. البته در بخش مردان مربیان خوبی داریم که با همین مربیان، تیم‌های وزنه‌برداری ایران در سطح جهان قهرمان می‌شوند که می‌توانند به وزنه‌برداری بانوان نیز کمک کنند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری با اشاره به برگزاری نخستین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی کشور در بهمن ماه امسال در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان گفت: در این مسابقات و در اردوها اگر با پدیده و استعداد خوبی در این رشته روبرو شدیم، برای حضور در مسابقات آینده برنامه‌ریزی خواهیم کرد. هر چند یکی از اهداف کنونی فدراسیون حضور بانوان در رقابت‌های بین‌المللی است، اما با حمایت از رده‌های سنی نونهالان، برنامه‌ریزی بلند مدتی کرده‌ایم، چرا که برای پرورش قهرمانان نیاز به زمان داریم.

طریقت خاطر نشان کرد: نخستین کلاس آموزشی وزنه برداری بانوان دوم مرداد ماه سال 96 برگزار و بعد از 9 ماه نخستین تیم دختران به مسابقات بین المللی اعزام شدند. این موضوع نشان داد که ظرفیت وزنه‌برداری در بین بانوان و دختران ایرانی خیلی خوب است و برای رسیدن به اهداف نیاز به حمایت، بودجه و توسعه زیر ساخت‌ها داریم. چیزی که وزنه‌برداری بانوان به آن احتیاج دارد، صبر و حوصله است و باید با طمانینه کار را دنبال کنند و با حمایتی که مسئولان و به خصوص معاونت بانوان وزارت ورزش از این رشته دارد، به طور حتم به اهداف خود خواهیم رسید. 

به گزارش فارس، رقابت‌های وزنه برداری نوجوانان و جوانان آسیا روزهای 3 تا 10 اردیبهشت در شهر اورگنج ازبکستان برگزار شد که تیم دختران ایران در نخستین حضور بین‌المللی خود در یک رقابت رسمی با کسب 234 امتیاز در رده نهم نوجوانان آسیا قرار گرفت که در بخش انفرادی پارمیدا محمودیان (دسته 58 کیلوگرم) با مجموع 102 کیلوگرم ششم شد، الناز باجلانی (دسته 63 کیلوگرم) با مجموع 143 کیلوگرم در مکان پنجم قرار گرفت، مهدیه کلالی (دسته 69 کیلوگرم) با مجموع 102 کیلوگرم به مقام هشتم رسید و در نهایت سیده نرگس میرزکی (دسته به اضافه 75 کیلوگرم) در مجموع 109 کیلوگرم در مکان هفتم ایستاد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های ورزشی