امروز :
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
::
6 جماد ثاني 1439
::
Feb-21-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

سخنرانی هفتگی حجت الاسلام میرهاشمی با موضوع اخلاق در امامزاده سید اسماعیل (ع)

سخنرانی هفتگی حجت الاسلام میرهاشمی با موضوع اخلاق در امامزاده سید اسماعیل (ع)

مسئول فرهنگی اوقاف شرق و جنوب تهران از سخنرانی حجت الاسلام میرهاشمی با موضوع اخلاق در امامزاده سید اسماعیل (ع) در پنج‌شنبه‌های هر هفته خبر داد.

حجت الاسلام نقوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر قطب فرهنگی شدن امامزادگان ‌یکی از کارهای موثر برگزاری دروس اخلاق دعوت از اساتید اخلاق و حوزه در بقاع متبرکه است که اداره اوقاف و امور خیریه شرق و جنوب تهران بصورت مرتب و منظم در طول هفته این موضوع را مدیریت و برگزار کرده است. 

وی در توضیح بیشتر این موضوع افزود: شب‌های جمعه هر هفته در امامزاده سید اسماعیل ( ع) بازار تهران کلاس‌های اخلاق با حضور 500 الی 700 نفر بصورت منظم و متمرکز  برگزار می‌شود که حجت الاسلام میرهاشمی اساتید حوزه علمیه قم هستند آنرا اداره می‌کنند. 

مسئول فرهنگی اوقاف شرق و جنوب تهران تصریح کرد: این اداره در صدد است ضمن پشتیبانی از این درس اخلاق آنرا در بقاع دیگر خود که دارای ظرفیت است گسترش دهد.

نسب امامزاده روح الله طبق شجره نامه و بنا به گفته مسئولان اداره اوقاف استان تهران با 27 واسطه به امام حسن مجتبی (ع) می‌رسد و دارای مقبره ای به قدمت 300 سال و ساختمانی به اندازه 4 در 5 متر بود که پس از انقلاب اسلامی ساخته شد اما در جریان انقلاب به دلیل درگیری‌های میدان امام خمینی فعلی، اداره مخابرات وقت، دور تا دور ساختمان مخابرات را محصور کرد، به این ترتیب بقعه امامزاده نیز که در نزدیکی ساختمان مخابرات قرار داشت داخل این حصار قرار گرفت و پس از بررسی اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران و با موافقت مسئولان اداره مخابرات و همکاری اداره میراث فرهنگی استان، قرار شد، بنای بقعه نوسازی شود.

انتهای پیام/

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث