امروز :
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
::
11 جماد ثاني 1440
::
Feb-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

پذیرش روزانه ۳ تا ۵ کودک سرراهی در شیرخوارگاه‌ها/ ۳۲۰۰ نفر در نوبت فرزندخواندگی

پذیرش روزانه ۳ تا ۵ کودک سرراهی در شیرخوارگاه‌ها/ ۳۲۰۰ نفر در نوبت فرزندخواندگی

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان خردادماه ۲۱۶ کودک زیر ۶ سال در مراکز ما پذیرش شده‌اند که به طور میانگین ۳ تا ۵ نفر پذیرش در شیرخوارگاه‌ها داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مهشید موقر در نشست خبری گفت: 11 هزار و 475 نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت‌های مستمر بهزیستی قرار دارند که در این ارتباط یک هزار و 250 نفر توانمند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه برای 700 زن سرپرست خانوار شغل ایجاد شده، گفت: کمک‌هزینه به فرزندان و خدمات بیمه بازنشستگی نیز به این افراد داده می‌شود.

موقر با اشاره به اینکه یک هزار و 500 فرزند در مراکز نگهداری از کودک و نوجوان وجود دارد گفت: 501 فرزند در سال گذشته به فرزندخواندگی سپرده شده و برای 363 فرزند زمینه بازگشت به خانواده فراهم شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران همچنین گفت: 3500 کودک کار و خیابان از خدمات بهزیستی بهره‌مند شده، 17 هزار نفر خدمات کنترل و کاهش طلاق گرفته و 4000 زن و دختر در معرض آسیب یا آسیب‌دیده از خدمات بهره گرفته‌اند.

وی گفت: 3200 نفر تا این لحظه در سامانه فرزندخواندگی ثبت‌نام کرده‌اند و اغلب کودکانی که در مراکز شبه خانواده وجود دارد بدسرپرست هستند و یا از مادران معتاد در این مراکز نگهداری می‌شوند که معمولاً‌ دچار بیماری‌های کلیوی و قلبی هستند.

موقر گفت:‌ فقط از میان تعداد گفته‌شده برای فرزندخواندگی شاید فقط 10 درصد شرایط خاص داشته و به فرزندخواندگی نرفته‌اند و در سال گذشته به غیر از دو مورد از میان 501 کودک سپرده‌شده برگشتی نداشته‌ایم.

معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: 1500 پرونده پشت نوبتی برای زنان سرپرست خانوار داریم.

وی همچنین گفت: از ابتدای سال تا پایان خردادماه 216 نفر از کودکان را پذیرش کرده‌ایم که به طور متوسط روزانه 3 تا 5 کودک زیر 6 سال در مراکز بهزیستی و شیرخوارگاه‌ها پذیرش می‌شوند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث