امروز :
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
::
18 رجب 1440
::
Mar-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

قوانین زیست محیطی نیازمند تداوم و استمرار/ تجهیز 114 واحد صنعتی و خدماتی به سیستم پایش لحظه‌ای

قوانین زیست محیطی نیازمند تداوم و استمرار/ تجهیز 114 واحد صنعتی و خدماتی به سیستم پایش لحظه‌ای

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: تاکنون 114 واحد صنعتی و خدماتی در استان به سیستم پایش لحظه‌ای تجهیز شده که 3 واحد دارای سیستم پایش لحظه‌ای پساب و هوا بوده و در مجموع در استان تهران 117 سیستم پایش لحظه‌ای داریم.

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری فارس، کیومرث کلانتری با اشاره هفته گرامیداشت زمین پاک و افتتاح چندین پروژه در استان تهران گفت: با افتتاح سیستم پایش لحظه‌ای پساب بیمارستان 125 تخت خوابی تامین اجتماعی شهرستان شهریار، از این پس معاونت نظارت و پایش محیط زیست استان تهران بصورت لحظه‌ای و آنلاین پارامترهای دما،TSS،COD و PH و وضعیت راندمان تصفیه خانه بیمارستان را رصد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه حجم فاضلاب این بیمارستان در شبانه روز 175 مترمکعب بوده و این بیمارستان نخستین بیمارستان استان تهران است که سیستم آنلاین آن نسبت به بقیه بیمارستانها کاملترین پارامترها را داشته و مجموعا 4 بیمارستان در سطح استان تهران مجهز به سیستم آنلاین پساب می‌باشند، افزود: این اقدام در جهت حذف آلاینده و هم در جهت بازچرخانی آب و استفاده مجدد از آن با توجه به شرایط کم آبی در تهران بسیار حائز اهمیت است.
کلانتری با اشاره به اینکه همچنین سیستم تصفیه فاضلاب دامداری 5000 راسی تلیسه نمونه که امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری از آن بوده‌ایم با حجم فاضلاب تصفیه شده حدود 300 مترمکعب در شبانه روز آغاز به کار کرده و پساب تصفیه شده آن در بخش کشاورزی خود واحد و مناطق اطراف آن مورد استفاده قرار می گیرد، تصریح کرد: این دامداری اولین دامداری در شهرستان شهریار است که به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه همچنین سیستم پایش لحظه‌ای یک شرکت تولید کننده محصولات لبنی که امکان اندازه گیری و رصد 6 پارامتر آلاینده را توسط محیط زیست دارد امروز به بهره‌برداری رسید، افزود: تاکنون 114 واحد صنعتی و خدماتی در استان تهران به سیستم پایش لحظه‌ای تجهیز شده اند که از این تعداد 3 واحد دارای سیستم پایش لحظه‌ای پساب و هوا بوده و در مجموع در استان تهران 117 سیستم پایش لحظه‌ای داریم.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شناسایی 407 واحد صنعتی آلاینده در پایان سال 96، گفت: این واحدها در فهرست صنایع آلاینده استان قرار گرفته و بر اساس قانون موظف هستند در ابتدای سال 97، یک درصد از فروش خود را به عنوان عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخشداری‌های مربوطه پرداخت کنند.
کلانتری با بیان اینکه قرارگیری این واحدها در فهرست صنایع آلاینده استان به معنای عدم توجه این واحدها به قوانین و ضوابط زیست محیطی است، افزود: بر اساس قانون همه واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت ضوابط زیست محیطی می‌باشند و قوانین محیط زیست نیازمند استمرار و تداوم هستند.
وی اظهار داشت: با توجه به تدابیری که در محیط زیست استان شکل گرفته و پایش‌های منظم صورت گرفته خوشبختانه شاهد روند کاهشی تعداد واحدهای آلاینده بوده‌ایم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان به بررسی و تعیین تکلیف 21 گزارش ارزیابی توسط سازمان حفاظت محیط زیست در سال گذشته اشاره داشت و گفت: در مجموع در استان تهران 163 گزارش ارزیابی و برنامه مدیریت زیست محیطی دریافت کرده‌ایم که عدد قابل توجهی است و نشان از توجه بخش‌های مختلف پروژه‌های عمرانی و توسعه استان به قوانین زیست محیطی دارد.
طاهری فرماندار شهرستان شهریار در این مراسم با اشاره به اینکه در شهرستان شهریار حدود 950 واحد صنعتی وجود دارد، افزود: از این تعداد واحد صنعتی 50 درصد آن فعال، حدود 25 درصد نیمه فعال و مابقی غیر فعال می‌باشند.
وی با اشاره به اینکه در 90 درصد واحدهای فعال، قوانین و ضوابط زیست محیطی رعایت می‌شود، اظهار داشت: در برخی از واحدها مشکلات زیست محیطی و آلودگی وجود دارد که انتظار داریم تمامی صنعتگران رعایت کامل ضوابط و قوانین زیست محیطی را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/ 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث