امروز :
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
::
5 ربيع ثاني 1440
::
Dec-13-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

راه اندازي باشگاه پيشكسوتان فرهنگي در سراسر كشور از هفته آینده

راه اندازي باشگاه پيشكسوتان فرهنگي در سراسر كشور از هفته آینده

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزیر آموزش‌ و پرورش از راه اندازي باشگاه هاي ويژه پيشكسوتان فرهنگي از هفته آینده خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی الهیار ترکمن از راه اندازی باشگاه پیشکسوتان فرهنگی خبر داد و اظهار داشت: در راستای تحقق سند تحول بنیادین و اجرای سیاست های وزیر آموزش و پرورش در خصوص تکریم فرهنگیان بازنشسته و استفاده از تجارب ارزنده و 30 ساله پیشکسوتان، باشگاه های ویژه پیشکسوتان ابتدا در مراکز استان ها و در ادامه در شهرستان راه اندازی می شود.

الهیار یکی از ضعف های نظام اداری را عدم پرورش نیروهای جایگزین و مستندسازی تجارب بازنشستگان برشمرد و خاطرنشان کرد: در بخش های مختلف سند تحول بنیادین روی اصلاح نظام اداری و استفاده از ظرفیت های پیشکسوتان تأکید شده است.

وی ادامه داد: احساس تکریم در پیشکسوتان، ایجاد انگیزه و تقویت اراده و اعتماد به نفس در آنها، استفاده از ظرفیت ها و تجارب آنها در بعد مدون و مستندسازی، ارتقا و انتقال تجارب به نیروهای جوان با قرارگرفتن در یک پروسه زمانی معینی در کنار پیشکسوتان از جمله مزایای این طرح خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: اعتلای منزلت اجتماعی بازنشستگان، استفاده از تجارب و نظریات آنها و غنی سازی اوقات فراغت بازنشسته ها از جمله اهداف تأسیس باشگاه پیشکسوتان فرهنگی است.

وی در ادامه گفت: استان ها باید برای راه اندازی باشگاه مذکور مکان هایی را با مشخصات تعیین شده معرفی کنند که از جمله می توان به دسترسی آسان برای بازنشستگان، فضای مطلوب، جذاب و دارای فضای سبز، وجود اتاق هایی جهت استراحت و کلاس های آموزشی، داشتن اتاق ویژه معاینات پزشکی، سالن اجتماعات، اتاق فناوری و کامپیوتر، امکانات ورزشی و استقرار صندوق قرض الحسنه و... اشاره کرد.

الهیار ترکمن از ارسال بخشنامه مربوطه به استان ها خبر داد و افزود: تاکنون 4 استان شهر تهران، البرز، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی برای تأسیس باشگاه پیشکسوتان فرهنگی اعلام آمادگی کرده اند و فضاهای دارای شرایط ایجاد باشگاه را معرفی کرده اند.

وی گفت: در مرحله اول باشگاه پیشکسوتان در 2 استان تهران و البرز در هفته آینده و در استان های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در هفته معلم به بهره برداری می رسد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی تصریح کرد: باشگاه پیشکسوتان فرهنگی تهران در جوار باشگاه فرهنگیان میدان حر خیابان کاشانی هفته آینده افتتاح می شود و دارای، چهل واحد اقامتی، سالن جلسه، سایت کامپیوتر و رستوران است و باشگاه پیشکسوتان فرهنگی استان البرز در مهرشهر کرج و با امکاناتی از جمله سالن اجتماعات، کتابخانه ، سالن ورزشی ، فضای رفاهی، اتاق معاینه، سلامت و مشاوره و ... تا قبل از پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: برای اجرای مرحله دوم این طرح ، تاکنون 5 استان از جمله فارس، هرمزگان، مازندران، اصفهان و زنجان اعلام آمادگی کردند که در 6 ماهه اول سال 97 باشگاه های مذکور افتتاح می شوند و پیش بینی می شود 80 درصد استان ها تا پایان سال 97 صاحب باشگاه های پیشکسوتان فرهنگی شوند و 20 درصد باقی مانده در سال 98 اقدام کنند.

الهیار ترکمن خاطرنشان کرد: بازنشستگان فرهنگی هیچ محدودیتی در استفاده از باشگاه پیشکسوتان فرهنگی ندارند و تمام هزینه های جاری آن توسط آموزش وپرورش و از طریق بودجه های استانی تأمین می شود، اما مدیریت و برنامه های فرهنگی توسط هیأت مدیره باشگاه پیشکسوتان تهیه و اجرا می شود.

انتهای پیام/

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث