امروز :
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
::
5 ربيع ثاني 1440
::
Dec-13-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

صفار هرندی: رضا مقدسی انسانی متعهد،‌ پایبند به اصول و اخلاق‌گرا بود/ تیرانداز: رسانه برای رضا مقدسی معبد بود

صفار هرندی: رضا مقدسی انسانی متعهد،‌ پایبند به اصول و اخلاق‌گرا بود/ تیرانداز: رسانه برای رضا مقدسی معبد بود

مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر عصر امروز در سازمان فرهنگی هنری اوج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم رضا مقدسی مدیرعامل سازمان خبرگزاری مهر عصر امروز (چهارشنبه) با حضور تعدادی زیادی از اهالی فرهنگ و رسانه از جمله غلامعلی حداد عادل، پیام تیرانداز، عباس درویش توانگر، عبدالمطهر محمدخانی، حسن لاسجردی و... در سازمان فرهنگی هنری اوج برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر بخواهیم شخصی را بررسی کنیم معمولا وجود شخصیتی و نکات تاریک و روشن و سلامت نفسش را بررسی می‌کنیم، ضمن اینکه بر همین اساس می‌توانیم قضاوت‌های متعددی را در ابعاد زندگی و کارهای وی داشته باشیم.

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی رضا مقدسی افزود: مقدسی همانگونه که می‌اندیشید زندگی می‌کرد و همانگونه که فکر می‌کرد زندگیش را بر همان اساس تعیین می‌کرد؛ همچنین براساس اعتقاد ولایتی خود در صحنه‌ها آنگونه که اعتقاد داشت رفتار می‌کرد.

صفار هرندی تصریح کرد: بعد از درگذشت رضا مقدسی افراد زیادی از جناح‌های مختلف سیاسی از خوبی‌های وی مطالب مختلفی را بیان کردند و این خوبی‌ها حکایت از رفتارهای مطلوب رضا مقدسی بوده است.

عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام اظهار داشت: آزمون تحمل روزهای سخت را فقط همراهان و نزدیکان بیمار می‌فهمد؛ ضمن اینکه همسر مرحوم مقدسی در همراهی با وی انصافا درخشیده است.

وی خاطرنشان کرد: حال و هوای رضا مقدسی در یکسال آخر عمرش بسیار معنوی بود و این حال و هوا را به شخصه در سفر کربلا از سوی رضا مقدسی دیده بودم.

صفار هرندی گفت: رضا مقدسی انسانی متعهد، پایبند به اصول و اخلاق‌گرایی مبرز بود و روح وی حتما از عمل صالحی که در طول عمر انجام داده شاد است.

 

تیرانداز: رسانه برای رضا مقدسی معبد و وی در رسانه زندگی می‌کرد

در ادامه این مراسم پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس،‌ خاطر نشان ساخت: رضا مقدسی معتقد بر حمایت از ضعفا در رسانه بود و آن را رسالتی برای خود می‌دانست که کسانی که تریبون ندارند باید در رسانه‌های انقلابی فضای بیان اظهارنظر داشته باشند.

وی در توضیح بیشتر این موضوع افزود: روزگاری رضا مقدسی با انتشار خبری درباره یکی از رزمندگان افغانستانی که در هشت سال دفاع مقدس علیه رژیم بعثی عراق و به نفع جمهوری اسلامی ایران مشارکت کرده بود در خبرگزاری فارس منتشر کرد و پس از آن در برابر فشارهای بیرونی برای حذف این خبر ایستادگی کرد.

مدیرعامل خبرگزاری فارس، تصریح کرد: رضا مقدسی اصرار زیادی بر تربیت نیروی انسانی انقلابی در عرصه رسانه داشت و طرحی را برای انتشار اخبار امیدبخش و دوری کردن فضای جامعه از اخبار منفی داشت؛ ضمن اینکه این موضوع را حتی در ماه‌های پایانی عمرش هم پیگیری می‌کرد.

تیرانداز اظهار داشت: رسانه برای رضا مقدسی معبد و وی در رسانه بندگی می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: رضا مقدسی در هفته پایانی عمرش به من درخصوص رسیدگی به خانواده اهالی رسانه به ویژه خانواده خودم توصیه اکید می‌کرد. ضمن اینکه وی به شدت معتقد بود که کاری از روی اعتقاد نباشد اثری هم نخواهد داشت.

در این مراسم وصیت‌نامه مرحوم رضا مقدسی توسط برادر همسر وی برای حضار قرائت شد.

 این خبر در حال تکمیل است...

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های حوادث