امروز :
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
::
8 جماد ثاني 1439
::
Feb-23-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

هیچ صلح و ثباتی بدون ایجاد گفت‌وگو میسر نخواهد شد

هیچ صلح و ثباتی بدون ایجاد گفت‌وگو میسر نخواهد شد

نماینده اتحادیه پارلمان‌های آفریقا گفت: همه ما باید بدانیم که هیچ صلح و ثباتی در جهان بدون مذاکره مسالمت‌آمیز میسر نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نماینده اتحادیه پارلمان‌های افریقا در سیزدهمین کنفرانس مجلس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: بنده از سوی کشورهای آفریقایی به سبب دعوت ایران از ما تشکر ویژه می‌کنند.

وی افزود: از رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و ملت ایران به خاطر مهمان‌نوازی و استقبال گرم‌شان نهایت تشکر را داریم.

نماینده اتحادیه پارلمان‌های افریقا همچنین تصریح کرد: اعضای اتحادیه پارلمان‌های افریقا همواره برای صلح پایدار از طریق گفت‌وگو تلاش می‌کنند.

وی افزود: این نشست در شرایطی برگزار شده که توسعه و شرایط و موقعیت خاصی برای ما به وجود آمده است و تحولات اخیر نشان‌دهنده این است که هیچ صلح و ثباتی بدون ایجاد گفت‌وگو میسر نخواهد شد.

نماینده اتحادیه پارلمان‌های افریقا با بیان اینکه تا زمانی نماینده هستیم  نقش مؤثری برای ارتقای امنیت و ثبات داریم به از بین بردن مشکلات موجود در جهان تأکید کرد و گفت که همه ما  تحت حمایت از جامعه اسلامی دور هم جمع شده‌ایم تا با چالش‌های به وجود آمده مقابله کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار همکاری بیشتر در سطح بین‌المللی و در راستای حل مشکلات و چالش‌های جهانی شد و خاطرنشان کرد: این همکاری‌ها باید منجر به ایجاد کشوری مستقل برای فلسطین و حمایت از قدس شریف شود.

نماینده اتحادیه پارلمان‌های افریقا در خاتمه ابراز امیدواری کرد که برای از بین بردن مشکلات از طریق گفت‌وگوها و اقدامات مسالمت‌آمیز در کنار هم می‌توانیم موفق شویم لذا همه باید به مسئولیت خطیر خود توجه کنیم تا بتوانیم امور این کنفرانس را در جهت صلح هدایت کنیم.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی