امروز :
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
::
10 ربيع ثاني 1440
::
Dec-18-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

رد کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون قضایی مجلس

رد کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون قضایی مجلس

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریست پس از اظهارات موافقان و مخالفان در کمیسیون قضایی رد شد.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در این جلسه لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون مطح شد و پس از صحبت‌های موافقان و مخالفان لایحه کلیات آن از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

وی افزود: من این لایحه را مغایر با اصل 158 قانون اساسی می‌دانم و معتقدم به خاطر اینکه دارای ماهیت قضایی است باید توسط قوه قضاییه تنظیم شود نه وزارت اقتصاد و دارایی و حتی با طرح برای آن هم در کمیسیون مخالف بودم و البته این لایحه به خاطر مغایرت با آرمان‌های انقلاب نیز در کمیسیون رأی نیاورد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: این لایحه ماهیت استعماری دارد به این معنا که و تروریسمی که مد نظر کشورهایی همچون آمریکا هست باید توسط ایران محکوم شود. آنها منافقین و سلطنت طلب‌ها را تروریست نمی‌دانند و در مقابل نیروهای حزب‌الله را تروریست می‌دانند.

نوروزی خاطرنشان کرد: ما مخالف تروریسم هستیم و از نظر ما محکوم است اما اگر بنا بر این باشد که ما تروریسم را محکوم کنیم و مصادیق از طرف آنها معین شود، این کار درست نیست. 

وی افزود: همچنین در جلسه امروز کلیات طرح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی نیز در کمیسیون تصویب شد و 5 ماده از آن نیز به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در مصوبه امروز در خصوص این طرح مقرر شد تا شورای سیاست‌گذاری مبارزه با پولشویی با عضویت وزرای اقتصاد، دادگستری، وزیر امور خارجه، صنعت و اطلاعات و رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شود.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی