امروز :
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
::
10 شعبان 1439
::
Apr-25-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ناوگروه‌های ارتش بیش از ۴۰۰۰ کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کرده‌اند

ناوگروه‌های ارتش بیش از ۴۰۰۰ کشتی تجاری و نفتکش را اسکورت کرده‌اند

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: برقراری امنیت در خلیج عدن و اسکورت بیش از ۴۰۰۰ کشتی تجاری و نفتکش از نتایج ارزشمند این حضور دائمی ناوگروه های ما به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم ضیافت افطاری پیشکسوتان این نیرو گفت: امروز خط مسئولیت نیروی دریایی راهبردی ارتش مدار ۱۰ درجه است و ما در آنجا بصورت مستمر حضور داریم که برقراری امنیت در خلیج عدن و اسکورت بیش از ۴۰۰۰ کشتی تجاری و نفتکش از نتایج ارزشمند این حضور دائمی ناوگروه های ما به شمار میرود.

وی خطاب به پیشکسوتان نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت: امروز سربازان ولایتمدار و فرزندان ملت شریف ایران در نیروی دریایی ارتش توانسته اند امنیت را برای اقتصاد کشور به ارمغان آورند و این در راستای همان امنیتی است که شما عزیزان در طول ۸ سال دفاع مقدس با اجرای عملیات اسکورت کاروان ها برای اقتصاد کشور بوجود آوردید.

وی با بیان اینکه امروز همه قدرتهای دنیا نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را بعنوان یک نیروی برجسته می شناسند، افزود: این نیرو توانسته است با اعزام ۵۲ ناوگروه در شمال و جنوب کشور به آبهای آزاد و بین المللی توانمندی، اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاها را به منصه ظهور بگذارد و این یعنی افتخار.

سیاری خاطرنشان کرد: تمامی این افتخارات توسط نیروی انسانی آموزش دیده در داخل کشور و با همان تجهیزاتی که خیلی ها فکر نمی کردند روزی بتوانند دریانوردی طولانی مدت انجام دهند رخ داده است که همه شما عزیزان می دانید ناوگروه ما در پایان سال گذشته توانست ۱۵۰ روز دریانوردی را در کارنامه خود به ثبت برساند و معنا و مفهوم این حضور این است که ما امروز در همه زمینه ها اعم از تربیت و آموزش کارکنان، ساخت تجهیرات، نگهداری و عمردهی انقلابی به تجهیزات همه و همه به خودکفایی صد در صدی دست یافته ایم.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش با بیان اینکه نقش این نیرو در ابعاد مختلفی همچون توسعه دیپلماسی دریایی، تامین امنیت اقتصادی و تسلط دریامحور بسیار حائز اهمیت بوده است، اظهار داشت: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش بعنوان نیرویی مطرح است که جنگ و صلح نمی شناسد و در آبهای آزاد دنیا حضور مستمری دارد و همانطور که همیشه گفته ام باز هم می گویم که بر اساس تدابیر و رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا و به لطف خداوند امروز ما سینه سپر می کنیم و با اقتدار می گوئیم که برای تامین تجهیزاتمان هیچگاه دست نیاز به سوی بیگانگان دراز نمی کنیم و این را ثابت کرده ایم.

سیاری با تاکید بر اینکه اقتدار دریایی و توسعه سواحل مکران مبنای حرکت نیروی دریایی راهبردی ارتش است، اظهار داشت: این نیرو در راستای اجرایی شدن تدابیر رهبر معظم انقلاب به عنوان طلیعه دار حرکت اقتصادی در سواحل مکران و احیاء تمدن دریایی در تلاش و تکاپوست و با حضور در سرتاسر این سواحل موجب آبادانی این مناطق شده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تاریخ نشان می دهد که ما یک کشور دریایی هستیم، تصریح کرد: حرکت و تلاش مجموعه نیروی دریایی راهبردی ارتش در مسیر محقق شدن نظریه بسیار مهم "بازگشت به دریا" واقع شده و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی