امروز :
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
::
17 رجب 1440
::
Mar-23-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ضرورت کار گروهی و جمعی برای برون رفت از بحران اقتصادی کشور

ضرورت کار گروهی و جمعی برای برون رفت از بحران اقتصادی کشور

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مهم این است که یک کار گروهی و جمعی برای برون رفت از شرایط فعلی در کشور می‌طلبد و همه باید تلاش کنند.

معصومه آقاپورعلیشاهی نماینده مدرم شبستر و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به بحران اقتصادی موجود در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در فراکسیون زنان سه نفر از اعضای این فراکسیون در کمیسیون اقتصادی هستند.

وی افزود:‌ این اعضا نهایت تلاش خود را در رابطه با مشکلات ارزی،‌ راهکارهایی که برای دولت پیش‌بینی می‌شود و همچنین تقویت تیم اقتصادی دولت را انجام می‌دهند، اما مهم این است که یک کار گروهی و جمعی برای برون رفت از شرایط فعلی در کشور می‌طلبد و همه باید تلاش کنند.

باید همه به این نتیجه برسند که در فشار اقتصادی نخستین طبقه‌ای که در جامعه رنج می‌برند زنان هستند که تکیه گاه محکم همسر و فرزندان خود در جامعه هستند و کمبود‌ها را آنها باید جبران کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد: بر اساس آمار رسمی که به دست ما رسیده است،‌زمانی که مشکلات اقتصادی که در جامعه به وجود می‌آید، دوره بیولوژیکی زنان در رابطه با بخش بیماری و پیری در ایران به زیر 35 سال رسیده است؛‌ این مطلب بیانگر ین است که زنان در کشورمان دوره میانسالی را طی نمی‌کنند که این اولین نشانه وضعیت اقتصاد نابسامان خانواده‌‌ها است.

وی برهمین اساس اضافه کرد: در کمیته اقتصادی فراکسیون زنان اقدامی که انجام دادیم در رابطه با تسهیلات بنگاه‌های کوچک و زودبازده برای زنان و همچنین عدم سخت گیری برای گواهی اشتغال را به عنوان پیشنهاد به وزیر اقتصاد ارائه دادیم.

آقاپور علیشاهی در ادامه سخنانش بر این نکته هم تاکید کرد که دولت باید توجه کند اگر به اقتصاد زنان توجه شود در واقع زنان را در عرضه اقتصادی وارد کند و این قشر جزو لوگوهای اصلی اقتصاد محسوب شوند ما خیلی سریع‌تر می‌توانیم این مسیر را طی کنیم؛ در واقع ما باید اصل چالش‌ها را در اقتصاد حل کنیم و گروه خاصی مد نظر نیست.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی