امروز :
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
::
14 رجب 1440
::
Mar-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

اسامی دستگاه‌های دولتی را که برنج خارجی سفارش می‌دهند افشا می‌کنیم

اسامی دستگاه‌های دولتی را که برنج خارجی سفارش می‌دهند افشا می‌کنیم

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: در صورتی که لازم باشد نام دستگاه‌های دولتی را که به جای خرید برنج داخلی، برنج خارجی سفارش می‌دهند افشا خواهیم کرد.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، به معضل برنج‌کاران داخلی اشاره کرد و گفت: تا دیروز طبقات پایین جامعه به خاطر اختلاف قیمت برنج تولید داخل با برنج وارداتی به دنبال برنج وارداتی می‌رفتند، اما امروز بهای این کالا نیز به کیلویی 8 هزار تومان رسیده است. 

وی با اشاره به اینکه مردم امروز از افزایش افسار گسیخته بهای برنج خارجی گله‌مندند، اظهار داشت: در این صورت چگونه می‌توان انتظار داشت که برنج تولید داخل با استقبال مردم مواجه شود؟

قربانی به رکود فروش برنج داخل اشاره کرد و گفت: الان برنج‌کار داخلی محصول خود را حتی به کیلویی 12 هزار تومان نیز نمی‌تواند بفروشد چرا که از او نمی‌خرند.

وی از رانت در بازار به عنوان یکی از معضلات پیش‌روی برنج‌کاران داخلی یاد کرد و افزود: ما بارها خواسته‌ایم که دستگاه‌های دولتی از برنج تولید داخل برای غذای روزانه پرسنل و یا ارزاق به آنها استفاده کنند در حالی که بسیاری از این ادارات برنج خارجی سفارش داده و توزیع کردند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورتی که لازم باشد نام دستگاه‌ها و مجموعه‌های دولتی که به جای خرید برنج داخلی، برنج خارجی سفارش می‌دهند از سوی نمایندگان گیلان افشا خواهد شد. 

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان تصریح کرد: برخی سازمان‌های دولتی برنج بی‌کیفیت خارجی سفارش داده‌اند و پس از آنکه به علت بی‌کیفیتی این برنج روی دستشان ماند و نتوانستند میان پرسنل توزیع کنند، آن را در بازار آزاد فروختند.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی