امروز :
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
::
8 ربيع ثاني 1440
::
Dec-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

درخواست دفتر تحکیم وحدت از قوه قضائیه برای برخورد با قضات فاسد، متخلفان موسسات مالی و قاچاق کالا

درخواست دفتر تحکیم وحدت از قوه قضائیه برای برخورد با قضات فاسد، متخلفان موسسات مالی و قاچاق کالا

اتحادیه دفتر تحکیم وحدت طی نامه‌ای از آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه خواست تا سریع‌تر درباره مبارزه با قضات فاسد، مجازات متخلفان در موسسات مالی و برخورد با قاچاق کالا رسیدگی و اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه دفتر تحکیم وحدت طی نامه‌ای از آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه خواست تا سریع‌تر درباره مبارزه با قضات فاسد، مجازات متخلفان در موسسات مالی و برخورد با قاچاق کالا رسیدگی و اقدامات لازم صورت گیرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

« احتراما به استحضار می رسانیم ضمن فرمایش‌های مقام معظم رهبری پیرامون عدالت و اشاره ایشان بر عقب ماندگی کشور در مسئله فوق بر آن شدیم تا طبق رسالت دانشجویی خود که مطالبه گری از مسئولین می باشد چند خطی برایتان بنویسیم.

ابتدا اشاره داشته باشیم به مسئله قضات فاسد، چندی پیش جنابعالی در اظهارات خود و پیرامون برخی اقدامات و ناعدالتی‌های شکل گرفته در قوه قضائیه بیان فرمودید که هر چه سریع‌تر نام و تصویر قضات فاسد را منتشر خواهید نمود ولی متاسفانه قریب بر یک ماه است از سخنان شما و 39سال و یک ماه از انقلاب اسلامی گذشته ولی هنوز نام و تصویر قاضی فاسدی منتشر نگردیده است.

از شما درخواست داریم نه تنها هر چه سریع‌تر به این اقدام انقلابی جامه عمل بپوشانید بلکه طبق سخنان امیر المومنین با مجازات فاسدین در نماز جمعه قلاده بدنامی به گردنشان بیفکنید.

مسئله بعدی مسئله موسسات مالی می باشد؛ متاسفانه برخی خیانت‌ها و حماقت‌ها از سالیان گذشته منجر به مسئله فساد در موسسات مالی گردید و از ابتدای سال جاری به اوج خود رسید، این موج نارضایتی و عدم رسیدگی مسئولان ذی ربط منجر به اغتشاشات دی ماه گردید. طبق سخنان جنابعالی وعده پیگیری امور را فرمودید ولی متاسفانه نه مال باختگان به حقوقشان رسیدند و نه متخلفین به جزای اعمالشان.

مسئله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، اعاده اموال مسئولان است با توجه به عدم توجه جدی مجلس به این مسئله مهم از شما خواستار رسیدگی جدی پیرامون مسئله فوق هستیم.

مسئله پایانی پیرامون اموال قاچاق است. مسئله قاچاق از آفات اصلی و تخریب کننده اقتصاد مقاومتی و زاینده ناعدالتی اقتصادی است. متاسفانه با توجه به تاکید ویژه رهبری و واجب نمودن پیگیری امور بر تمام ارگان‌های ذی ربط و اشاره ایشان به آلوده شدن مسئولان به بیماری رشوه، نه تنها بر طبق قرائن قاچاق کاهش یافته بلکه طبق شواهد و گزارشات، از طریق گمرک رسمی کشور بدون هیچ مشکلی وارد می گردد چرا در حالی که کشور نیاز محرز به مسئله اقتصاد دارد عده‌ای بدین راحتی اقدام به واردات اجناس قاچاق می‌کنند و لطمه جدی به اقتصاد داخل کشور می‌زنند؟

دفتر تحکیم وحدت ضمن تشکر از توجه شما به مسئله جنبش دانشجویی طی دو سال گدشته، خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر مسائل فوق و جوابیه کتبی این نامه هستیم.
پیشاپیش از همکاری صمیمانه جنابعالی کمال تشکر را داریم.»

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی