امروز :
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
::
8 ربيع ثاني 1440
::
Dec-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

افتخارم این است که در 34 سال با حکم دو امام در عقیدتی سیاسی کار کردم

افتخارم این است که در 34 سال با حکم دو امام در عقیدتی سیاسی کار کردم

رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: من تا سال ۷۴ در ارتش بودم و بعد با حکم حضرت آقا به دفتر عقیدتی سیاسی آمدم و افتخارم این است که در ۳۴ سال فعالیت با حکم ۲ امام کار کردم.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا صفایی رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، طی سخنانی در مراسم تودیع و معرفه رئیس این دفتر اظهار داشت:  وقتی خودمان را با افرادی که در راه انقلاب هزینه داده اند و جانباز شده اند مقایسه می کنیم،می‌بینیم که کاری نکرده‌ایم.

وی افزود: بنده از سال ۴۲ در دبیرستان علوی مشهد مشغول تدریس شدم و این تدریس را بعدا هم که تهران آمدم، ادامه دادم و در آنجا با برادرانی‌ مثل شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی و مطهری در ارتباط بودم.

صفایی ادامه داد: همان سال ۴۲ در دهه اول محرم به کاشان و یکی از روستاهای آنجا رفتم تا به منبر بروم و روضه بخوانم و در آن روستا امام را هم معرفی می‌کردم. شب یازدهم ساعت یک شب، میزبان من را بیدار کرد و گفت  ماموران آمدند شما را ببرند. آمدم بیرون دیدم دو جیپ ژاندارمری و هفت هشت نفر مسلح آمده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از آنها نامه امام را نشان داد و گفت ایشان چه کاره است؟ گفتم مرجع تقلید است. گفت حالیت می‌کنم. اگر یکی از روحانیون نمی آمد من را 9 ماه در اوین زندانی می‌کردند. خفقان و اختناق قبل از انقلاب در این حد بود.

رئیس سابق دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا اظهار داشت: بعد از انقلاب خیل ها در مذاکرات با امام خواهان انحلال ارتش بودند. امام هم همه حرفها را گوش کرد و آخر سر گفت ارتش باید بماند.

صفایی ادامه داد: یک شب امام ما را خواستند.تیمسار فلاحی هم بود و چون شب بود حاج احمد آقا مطالب را از ما می‌گرفتند و به امام منتقل می‌کردند و پاسخ امام را می آوردند. امام می‌گفت ارتش باید بماند ولی باید یک تشکیلات دینی کنارش باشد. تیمسار فلاحی گفت این به وحدت فرماندهی لطمه می‌زند. اینکه یک سازمان دینی در کنار فرماندهی باشد که تحت امر فرماندهی نیست، نمی‌شود.

وی افزود: حاج احمد آقا این نظر را به امام منتقل کردند و برگشتند و گفتند امام فرمودند پس اینچنین ارتشی نمی‌خواهیم، پاشید بروید. شهید فلاحی این را که شنید گفت ما سرباز انقلاب و امام هستیم و هرچه بگویید قبول می‌کنیم. بعد حاج احمد آقا با دو حکم از امام آمد، یکی حکم فرماندهی و یکی حکم برای من در عقیدتی سیاسی ارتش.

صفایی گفت: من تا سال ۷۴ در ارتش ماندم و بعد با حکم حضرت آقا به دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا آمدم و افتخارم این است که در ۳۴ سال فعالیت با حکم ۲ امام کار کردم.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی