امروز :
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
::
5 ربيع ثاني 1440
::
Dec-13-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

میزان تقویت بنیه دفاعی از محل قانون برنامه ششم در سال آینده معین شد

میزان تقویت بنیه دفاعی از محل قانون برنامه ششم در سال آینده معین شد

مجلس مصوب کرد معادل مبلغ واریزی از محل جداول و ردیف‌های هزینه‌ای قانون برنامه ششم توسعه به تقویت بنیه دفاعی، کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده، طرحهای آبرسانی روستایی ـ عشایری اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بخش هزینه‌ای بودجه سال 97 کل کشور بندهای «و» و «ز» تبصره 4 را تصویب کردند.

بنا بر این گزارش، دولت بر اساس مصوبه مجلس در بند «و» اجازه یافت به‌منظور تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه، معادل مبلغ یکصد و چهل و سه‌هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد (143.750.000.000.000)ریال از ورودی سال 1397 صندوق توسعه ملی برداشت و منابع حاصله را به ردیف درآمد عمومی به شماره طبقه‌بندی 310705 نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. 

طبق این بند، معادل مبلغ واریزی از محل جداول و ردیف‌های هزینه‌ای این قانون به تقویت بنیه دفاعی، کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده، تولید واکسن پنوموکوک (سینه پهلو) و روتاویروس (عفونت کودکان)، برنامه اجرائی مقابله با ریزگردها و اصلاح برق خوزستان، طرحهای آبرسانی روستایی ـ عشایری و توسعه شبکه‌های آن، طرحهای آبیاری تحت فشار، کم‌فشار و سامانه‌های نوین آبیاری، طرحهای آبخیزداری و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اختصاص می‌یابد.

در ادامه بند «و» تبصره 4 بودجه 97 کل کشور آمده است که مبلغ ارزی مذکور برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب می‌شود و تبدیل دلار به ریال منابع موضوع این بند زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

همچنین بر اساس مصوبه مجلس، هرگونه پرداخت در غیر از موارد مشخص شده از جمله حقوق و دستمزد و جابه‌جایی اعتبارات این بند ممنوع است و اعتبارات مربوط به آبرسانی به روستاها و عشایر و آبیاری تحت فشار در سه‌ماهه اول سال 1397 و بر اساس شاخص بین استانهای کشور توزیع و ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی