امروز :
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
::
10 صفر 1440
::
Oct-20-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

واردات از چین ۸۹ درصد افزایش یافت/ دولت روحانی رکورد خودش را شکست+ جدول

واردات از چین ۸۹ درصد افزایش یافت/ دولت روحانی رکورد خودش را شکست+ جدول

براساس گزارش شهریورماه گمرک، دولت دوازدهم از دولت یازدهم در واردات از چین پیشی گرفت.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مشرق نوشت: بر اساس گزارش گمرک، در شهریورماه امسال واردات کالا از چین با جهش ناگهانی مواجه شده و نسبت به ماه قبل 89 درصد بیشتر شده است.

این آمار نشان می‌دهد واردات کالا از چین در شهریورماه امسال افزایش عجیبی داشته و به یک میلیارد و 400 میلیون دلار رسیده است. در حالی که ماه قبل از آن یعنی مرداد، فقط 760 میلیون دلار کالای چینی وارد کشور شده بود. بر این اساس، در شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری، واردات کالا از چین 89 درصد رشد جهشی است.

گمرک همچنین از افزایش 16.5 درصدی مجموع واردات از چین در نیمه اول امسال خبر داده است.

بر اساس گزارش گمرک، در نیمه اول سال جاری 5 میلیارد و 696 میلیون دلار کالای چینی وارد کشور شده است که 24.1 درصد از کل واردات کشور در این مدت را شامل می‌شده است. کل واردات کشور در نیمه اول امسال 23.6 میلیارد دلار بوده است.

در نیمه اول سال گذشته مجموع کالاهای وارداتی از چین به کشورمان 4 میلیارد و 889 میلیون دلار بود. از این رو واردات از چین در نیمه اول امسال 807 میلیون دلار معادل 16.5 درصد رشد نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است دولت یازدهم رکورددار واردات کالاهای چینی در تمامی اعصار تاریخ ایران محسوب می‌شود. در دوره 4 ساله دولت یازدهم 44.9 میلیارد دلار کالا از چین وارد کشور شد که نزدیک به 18 میلیارد دلار بیشتر از دولت دهم بود.

از آنجا که دولت دوازدهم از اواخر مردادماه تشکیل شده، با توجه به آمار ماهانه واردات از چین می‌توان گفت دولت دوازدهم در حال زدن رکورد دولت یازدهم در واردات از چین است.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های فناوری