امروز :
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
::
12 محرم 1440
::
Sep-22-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

سفرای سابق آمریکایی درباره توان واشنگتن برای «مهار ایران» ابراز تردید کردند

سفرای سابق آمریکایی درباره توان واشنگتن برای «مهار ایران» ابراز تردید کردند

چند سفیر سابق آمریکا در عراق، ترکیه و سوریه ضمن ابراز تردید درباره کارآمدی مواضع دونالد ترامپ در قبال ایران، نسبت به توان واشنگتن برای «مهار» تهران در منطقه ابراز تردید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مواضع ضد ایرانی خود قرار است امروز جمعه راهبردش در قبال این کشور را اعلام کند، سفرای پیشین آمریکایی تردیدشان را درباره توان واشنگتن برای «مهار» تهران در منطقه ابراز داشتند.

طبق گزارش برخی رسانه‌‎های غربی، دونللد ترامپ که بارها علیه مواضع ایران در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه اظهارنظر کرده، درصدد قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی است.

این در حالی است که نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نقش فعالی در کمک کشورهای منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی ایفا کرده است.

دولت آمریکا می‌گوید باید با اقدامات منطقه‌ای ایران که تهدیدی علیه منافع این کشور و متحدان این کشور است، مقابله شود.

به گزارش «المانیتور»، حالا چند  تن از سفرای سابق آمریکا در کشورهای منطقه، درباره توان واشنگتن برای «مهار ایران در منطقه» ابراز تردید کرده‌اند.

«رایان کروکر» سفیر پیشین آمریکا در سوریه در این باره گفت: «من گزینه‌های خوبی در مقابل ایران در عراق و سوریه نمی‌بینم. آنها(ایرانی‌ها) به آسانی قانع نخواهند شد و من فکر نمی‌کنم ما(آمریکا) ابزارهای مورد نیاز برای عقب راندن آنها را در اختیار داشته باشیم».

وی افزود: «این موضوع سخت خواهد بود و به صبوری نیاز دارد. آنچه که ایرانی‌ها همانند سوری‌ها یاد گرفته‌اند آن است که صبر کنند تا اقدامات ما به اتمام برسد. موضوع آن است که ما در برابر آنها نخواهیم ایستاد. البته این موضوع مربوط به دولت(ترامپ) اس که ایا ما می‌خواهیم آنها را به عقب برانیم یا اینکه دوباره شاهد اجازه بدهیم که اوضاع باز هم شعله‌ور شود».

 «جیمز جفری» سفیر پیشین آمریکا در عراق و ترکیه درباره مواضع دولت کنونی آمریکا اینطور اظهارنظر کرد: «من هیچ نشانه‌ای از اینکه یک سیاست عینی و خاص ایران وجود داشته باشد، ندیدم. ما داریم به سعودی‌ها در یمن مکم می‌کنیم اما جدای از اینکه رئیس‌جمهور در حال بازنگری برجام است، سیاستی(در قبال ایران) وجود ندارد».

«رابرت فورد» سفیر سابق آمریکا در سوریه مدعی شد: «به نظر من، حضور دائمی ایران در سوریه، اجتناب ناپذیر است و تنها راه برای خروج (ایران از سوریه)، حمله کردن به آن در میدان(سوریه) است».

وی افزود: «تنها نیرویی که واقعا فرصت و شانس محدود کردن توسعه و رشد ایران(در سوریه) را داشت، اپوزیسیون اکثرا سُنی مذهب بود که آن هم قرار نیست دوباره برگردد. دو سال برای چنین کاری دیر شده است(دو سال قبل می‌شد حضور ایران در سوریه را محدود کرد اما حالا دیگر دیر شده است»

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی