امروز :
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
::
5 شوال 1439
::
Jun-18-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

امیدواری وزیر خارجه تونس نسبت به برگزاری نشست کمیسیون مشترک با ایران در اوایل ٢٠١٨

امیدواری وزیر خارجه تونس نسبت به برگزاری نشست کمیسیون مشترک با ایران در اوایل ٢٠١٨

وزیر خارجه تونس با اعلام تمایل کشورش برای گسترش روابط با ایران در همه زمینه ها و بدون محدودیت گفت:امیدواریم اوایل سال ۲۰۱۸ شاهد برگزاری نشست کمیسیون مشترک دو کشور باشیم.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به تونس سفر کرده، پس از دیدار با رئیس جمهور تونس با خمیس جهیناوی همتای تونسی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه تونس در این دیدار ضمن خیرمقدم به وزیر امور خارجه کشورمان و با اهمیت خواندن این سفر اظهار داشت: لازم است در این سفر مهم راههای گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه ها مرور شود و برای برخی موضوعات تصمیم گرفته شود.  

وزیر امور خارجه تونس با اعلام تمایل کشورش برای گسترش روابط با ایران در همه زمینه ها و بدون محدودیت افزود:امیدواریم اوایل سال 2018 کمیسیون مشترک بین دو کشور را برگزار کنیم. 

در ادامه ظریف وزیر امور خارجه کشورمان هم اظهار داشت: از نظر جمهوری اسلامی ایران هم هیچ سقفی برای روابط دو کشور در هیچ حوزه ای وجود ندارد.

وی افزود: پیشنهاد می کنیم ساز و کار ایجاد گفتگوهای مستمر سیاسی بین دو کشور ایجاد شود.‌

برگزاری هفته فرهنگی تونس در تهران، اعزام هیات تجاری تونسی به تهران، مسائل منطقه ای و دیگر موضوعات مورد علاقه، از دیگر محورهای گفتگوهای دو مقام وزارت خارجه ایران و تونس بود.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی