امروز :
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
::
9 شوال 1439
::
Jun-22-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

رئیس ستاد مشترک آمریکا: هنوز هم با مرکز عملیاتی روسیه ارتباط داریم

رئیس ستاد مشترک آمریکا: هنوز هم با مرکز عملیاتی روسیه ارتباط داریم

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به اقدام روسیه در لغو توافق هماهنگی امنیت پروازها در سوریه در اعتراض به سرنگونی جنگنده سوری گفت که «مطمئنم ما هنوز با مرکز عملیاتی روسیه ارتباط داریم».

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش‌ها بین آمریکا و روسیه بر سر سرنگونی سوخو 22 سوریه،‌رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره اظهارنظر کرده است.

روز گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که آمریکا جنگنده سوری را که در حال انجام عملیات ضدداعش بود، سرنگون کرده است و سپس آمریکا این مساله را تایید کرد.

وزارت دفاع روسیه در واکنش به سرنگونی جنگنده سوری تأکید کرد که توافقنامه هماهنگی امنیت پروازها در سوریه با آمریکا به حالت تعلیق درمی‌آید.

این وزارتخانه در ادامه تأکید کرد: «ما هر هواپیمایی که در مناطق عملیاتی ما در سوریه پرواز کند را هدف قرار خواهیم داد».

به دنبال این موضوع بود که سخنگوی پنتاگون تغییر مسیر جنگنده‌های آمریکایی در سوریه را تأیید کرد و علت این کار را «دوری از تهدیدهای شناخته شده در میدان نبرد» اعلام کرد.

«جف دیویس» همچنین با هشدار به مسکو گفت که خلبانان آمریکایی در صورت تهدید از جانب خلبانان روسیه، از خود دفاع خواهند کرد.

در ادامه اظهارنظرها به شرایط تازه در منطقه، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: «من مطمئنم که هنوز هم بین مرکز عملیاتهای ما و مرکز عملیاتهای روسیه ارتباط داریم».

ژنرال «جوزف دانفورد» همچنین درباره در اظهاراتی که به نظر پاسخی به تهدید وزارت دفاع روسیه مبنی بر هدف قرار دادن احتمالی جنگنده‌های آمریکایی در مناطق عملیاتی روسیه باشد،‌ گفت: «من همچنین مطمئنم که نیروهای ما توانمندی این را دارند که از خودشان حفاظت بکنند».

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی