امروز :
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
::
8 شعبان 1439
::
Apr-23-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

سناتور روس: تعلیق تفاهم‌نامه روسیه با آمریکا در سوریه به تقابل مستقیم منتهی نمی‌شود

سناتور روس: تعلیق تفاهم‌نامه روسیه با آمریکا در سوریه به تقابل مستقیم منتهی نمی‌شود

رئیس کمیته امنیت و دفاعی پارلمانی روسیه اعلام کرد که تعلیق تفاهم‌نامه با آمریکا درباره امنیت پروازها بر فراز سوریه به تقابل مستقیم با هواپیماهای آمریکا منتهی نمی‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ویکتور اوزروف» رئیس کمیته امنیت و دفاعی پارلمان روسیه روز دوشنبه (امروز) اعلام کرد که اقدام روسیه در تعلیق تفاهم‌نامه امنیت پروازها در سوریه با آمریکا به تقابل مستقیم با هواپیماهای آمریکا منتهی نمی‌شود.

وی در گفت‌وگو با اسپوتنیک توضیح داد: «تمامی مستندات برای ایمان آوردن به این مطلب وجود دارد که آنهایی که تردید داشتند روسیه تمامی اقدامات لازم برای تضمین ایمنی پروازها در سوریه را به کار می‌گیرد، هم‌اکنون با این بیانیه وزارت دفاع، تمامی تردیدها از بین می‌رود».

ائتلاف تحت رهبری آمریکا یک هواپیمای سوخو 22 ارتش سوریه را روز یکشنبه بعد از آن ساقط کرد که مدعی شد این هواپیمای سوری به مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه در جنوب «طبقه» حمله کرده است.

اوزروف تصریح کرد که واکنش سخت و تند وزارت دفاع روسیه به حمله روز دوشنبه آمریکا این اطمینان را به وی داد «نه آمریکا و نه هیچ‌کس دیگر هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند که نیروی هوایی ما را تهدید کند».

وی ادامه داد: «در این خصوص، تهدید تقابل مستقیم بین نیروی هوایی روسیه و آمریکا به وجود نمی‌آید».

انتهای پیام/ص

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی