امروز :
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
::
5 شوال 1439
::
Jun-18-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

ممانعت دستگاه قضایی مصر از برگزاری تظاهرات معترضان به توافق «تیران و صنافیر»

ممانعت دستگاه قضایی مصر از برگزاری تظاهرات معترضان به توافق «تیران و صنافیر»

یک دادگاه مصری امروز طی حکمی مانع برگزاری تظاهرات معترضان به توافقنامه «تیران و صنافیر» امضاشده بین قاهره و ریاض در مقابل ساختمان هیأت وزیران شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادگاه امور ضرب‌الأجل قاهره دادخواست ارائه شده از سوی «مجدی عبدالغفار» وزیر کشور مصر را پذیرفته و رأی به ممانعت از برگزاری تظاهرات در مقابل ساختمان هیأت وزیران و اماکن اطراف آن داد و بر این اساس تصمیم گرفته شد برگزاری این تظاهرات به پارک الفسطاط در شرق قاهره انتقال داده شود.

آنگونه که خبرگزاری آناتولی گزارش داد، «معصوم مرزوق» یکی از رهبران چپگرای بارز که از دعوت‌کنندگان به برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز به توافقنامه تیران و صنافیر است، روز دوشنبه گفته بود که یک مسئول امنیتی در مرکز پلیس السیده زینب که مأمور تامین امنیت منطقه پارلمان در مرکز قاهره است، ابلاغیه مربوط به برگزاری تظاهرات را امضا کرد و به این ترتیب امور قانونی برای برگزاری این تظاهرات انجام شده است.

مرزوق درباره هدف از برگزاری این تظاهرات نیز گفته بود که تظاهرات در مقابل پارلمان به مدت 3 ساعت به منظور اعلام مخالفت با توافقنامه تیران و صنافیر و درخواست برکناری دولت به دلیل مخالفت با حکم قضایی درباره ابطال این توافقنامه برگزار خواهد شد.

پادشاه عربستان سعودی در آوریل سال گذشته طی سفر به قاهره توافقنامه ترسیم مجدد مرزهای دریایی با عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر را امضا کرد که به موجب آن دو جزیره تیران و صنافیر در دریای سرخ به عربستان اعطا می‌شوند که این توافقنامه مخالفت بسیاری از مصری‌ها را به دنبال داشته است و در پی آن دادگاه قضایی اداری مصر رأی به ابطال این توافقنامه داد اما دولت این کشور بر خلاف رأی دادگاه اخیرا با این توافقنامه موافقت کرده و قرار است بزودی در پارلمان به رأی گذاشته شود.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی