امروز :
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
::
14 شوال 1440
::
Jun-17-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

عفو بین‌الملل: مصر به زندانی برای منتقدان «السیسی» تبدیل شده است

عفو بین‌الملل: مصر به زندانی برای منتقدان «السیسی» تبدیل شده است

سازمان عفو بین‌الملل با انتقاد از نقض آزادی بیان در مصر این کشور را به زندانی برای منتقدان «عبدالفتاح السیسی» تشبیه کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد که از دسامبر تا کنون ۱۱۱ نفر به دلیل انتقاد از السیسی در مصر بازداشت شده‌اند که این رقم بیشتر از بازداشت منتقدان در دوره ریاست‌جمهوری «حسنی مبارک» است.

«نجیه بونعیم» مدیر بخش شمال آفریقا در سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید که انتقاد از دولت مصر در حال حاضر از هر زمان دیگری خطرناک‌تر شده است و در دوره ریاست السیسی با مصری‌ها حتی در صورت بیان مسالمت‌آمیز دیدگاه خود نیز به عنوان مجرم برخورد می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، عفو بین‌الملل همچنین در گزارش خود از اقدامات سرکوبگرانه دستگاه‌های امنیتی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مستقل انتقاد و تأکید کرده است که این اقدامات بسیار شدیدتر از آن چیزی است که در دوره حکومت ۳۰ ساله حسنی مبارک شاهد آن بودیم به گونه‌ای که مصر به یک «زندان باز» برای منتقدان تبدیل شده است.

۳۵ نفر از این بازداشت‌شدگان که در تظاهرات مسالمت‌آمیز در اعتراض به گرانی بلیط مترو بازداشت شده‌اند امنون با اتهام شرکت در تظاهرات بدون مجوز و وابستگی به یک گروه تروریستی مواجه هستند و علاوه بر آن ۲۸ روزنامه‌نگار نیز از دسامبر سال ۲۰۱۷ در بازداشت به سر می‌برند.

بنابر این گزارش، دولت السیسی با معارضان و فعالان سیاسی به موجب قانون مبارزه با تروریسم و دیگر قوانین برخورد می‌کند.

انتهای پیام/.  

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی