امروز :
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
::
14 شوال 1440
::
Jun-17-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

دیدار سناتور ارشد آمریکایی با رئیس جمهور کوبا

دیدار سناتور ارشد آمریکایی با رئیس جمهور کوبا

باب کورکر، سناتور ارشد جمهوری‌خواه با سفر به هاوانا با رئیس جمهور کوبا درباره روابط دوجانبه رایزنی کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سناتور «باب کورکر»، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که روز چهارشنبه وارد «هاوانا» شده بود، با «میگل دیاز کانل»، رئیس جمهور کوبا دیدار کرد.

سناتور ارشد جمهوری‌خواه که مواضع انتقادی نسبت به سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا دارد، در دومین سفر خود به پایتخت کوبا با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

بنا بر گزارش رسانه دولتی کوبا، موضوع گفت‌وگوی کورکر و دیاز، روابط پرتنش میان آمریکا و کوبا و دیگر مسائل دارای منافع مشترک میان دو کشور عنوان شده است.

این نخستین دیدار یک مقام بلندپایه آمریکایی با دیاز پس از انتخاب وی به جانشینی «رائول کاسترو» به سمت ریاست جمهوری کوبا در ۱۹ آوریل سال جاری میلادی (۳۰ فروردین) است. 

دیاز که هفته آینده به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد راهی نیویورک خواهد شد، طی مصاحبه‌ای گفت تا زمانی که دولت آمریکا «رویکرد غیرعادی» در قبال کوبا را ادامه دهد، گفت‌وگویی با ترامپ نخواهد داشت.

ترامپ پس از ورود به کاخ سفید، تحریم‌های اقتصادی علیه کوبا را تشدید کرده و تعداد کارمندان سفارت آمریکا در هاوانا را به طرز محسوسی کاهش داده است.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی