امروز :
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
::
16 شوال 1440
::
Jun-19-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مهدی المشاط: انقلاب سپتامبر یک نیاز اساسی بود

مهدی المشاط: انقلاب سپتامبر یک نیاز اساسی بود

رئیس شورای عالی سیاسی یمن انقلاب سپتامبر این کشور را عامل انسجام یمنی‌ها و حفظ حاکمیت یمن دانست و بر لزوم پاسداشت آن تأکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس شورای عالی سیاسی یمن به مناسبت چهارمین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر این کشور سخنرانی کرد.

«مهدی المشّاط» پنجشنبه (۲۹ شهریور) فراسیدن این «عید ملی» را به «آزادگان مردم یمن و قهرمان‌های ارتشو کمیته‌های مردمی یمن» تبریک گفت.

به گزارش وب‌سایت اطلاع رسانی «انصارالله»، در این ارتباط گفت: «مهم این است که ما ماهیت شرایطی را که در آن انقلاب ۲۱ سپتامبر شکل گرفت، به یاد بیاوردیم تا به همراه نسل بعد از خود بدانیم که این انقلاب یک اقدام اضافی نبوده است».

او افزود: «انقلاب ۲۱ سپتامبر از دل یک نیاز شکل گرفت و آن اینکه تباهی و فساد چندین ساله متوقف شود  و انقلاب‌های ۲۶ سپتامبر و ۱۴ اکتبر اعتبار خود را بازیابند».

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در وجه تمایز انقلاب ۲۱ سپتامبر که فردا چهارمین سالروز آن است، گفت که
آنچه این انقلاب را از سایر انقلاب‌های یمن متمایز می‌کند این است که آن با اراده‌ای به وقوع پیوست که به دنبال اتصال مبارزه پدران واجداد و مبارزه‌های فرزندان است.

المشاط با بیان اینکه انقلاب ۲۱ سپتامبر به دنبال انسجام و آشتی بین نیروهای مختلف یمن بود و هم‌اکنون قصد دارد همه توان این کشور را در راستای حفظ حاکمیت و آزادسازی اراده یمن از تبعیت از دیگری جمع کند.

«محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته عالی انقلاب انصار الله یمن سال گذشته در حکمی ۲۱ سپتامبر را به عنوان روز ملی در این کشور نامید.

او نیز به مناسبت فرا رسیدن چهارمین سالروز پیروزی انقلاب سپتامبر یمن، تاکید کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن این توان را دارند که در جبه‌های نبرد علیه ائتلاف سعودی و مزدوران آن که از سال ۹۴ به یمن حمله کرده‌اند، متجاوزان را شکست دهند.

در سال ۲۰۱۴ مردم یمن به دنبال بی‌کفایتی دولت «منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن در مدیریت امور کشور، برای اعلام اعتراض خود به تصمیمات و اقدامات این دولت دست به راهپیمایی زدند.

با تداوم اعتراض‌های سراسری، مردم و نیروهای انقلابی یمن ۲۱ سپتامبر وارد شهر صنعاء شدند و جنبش انصارالله یمن با مشارکت دیگر احزاب یمنی، دولت را به دست گرفت و منصور هادی مجبور به استعفاد شد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی