امروز :
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
::
24 ذو الحجة 1440
::
Aug-25-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

شرکت‌های اروپایی خودشان تصمیم می‌گیرند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند یا نه

شرکت‌های اروپایی خودشان تصمیم می‌گیرند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند یا نه

وزیر خارجه اتریش امروز با در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور‌آمریکا گفت که اروپا باید سیاست منسجمی را برای دستیابی به اهداف خود در پیش بگیرد و با وجود قوانین مسدود‌ساز اما شرکت‌های اروپایی خود باید تصمیم بگیرند که در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارین کنایسل» وزیر خارجه اتریش امروز دوشنبه پیش از نشست وزرای خارجه اروپایی در بروکسل با حضور در جمع خبرنگاران به سخنان روز گذشته «دونالد ترامپ»  رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داد و گفت: «اتریش قطعا آمریکا را دشمن خود نمی‌داند و اروپا هم حتما همین رویکرد را دارد.»

این مقام اتریشی گفت: «من شخصا از این مسایل فاصله می‌گیرم.» و با اشاره به دیدار امروز ترامپ با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی وی در هلسینکی هم  افزود که مهم است که آمریکا و روسیه بار دیگر به مذاکره روی آورند اما نباید این نشست را بیش از حد مهم تلقی کرد آنهم در شرایطی که سوریه در شرایط بحرانی است.

کنایسل افزود: «برای اینکه جدی گرفته شویم بدون شک باید سیاست خارجی منسجم در پیش بگیریم. با رفتاری اینچنینی احترام به دست می‌آید و نتیجه‌ای به دنبال دارد.»

موضوع ایران هم از جمله مسایلی است که در کنار بحران پناهجویان و تحولات سوریه و لیبی در دستور کار نشست امروز وزرای خارجه اروپا قرار دارد. کنایسل گفت که اگر چه قوانین مسدود‌ساز از جانب اروپا ابزاری است تا در مورد شرکت‌هایی که هدف تهدید آمریکا قرار می‌‌گیرند، به کار گرفته شود. اما این مفهوم را ندارد که به طول کامل (همه چیز) را برای شرکت ‌ها جبران می‌کند و این به تصمیم هر شرکت بستگی دارد که در ایران سرمایه گذاری کند یا خیر.

وزیر خارجه اتریش همچنین گفت که اینکه تحت چه شرایطی پناهجویان در اروپا پذیرفته می شوند، موضوعی است که باید با وزرای کشور به رایزنی گذاشته شود.

«یان آزلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ هم به دیدار امروز میان پوتین و ترامپ اشاره کرد و گفت از دید وی این دیدار برای پوتین نوعی پیروزی محسوب می‌شود چرا که او همانطور که زمانی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا هم گفته بود، دیگر نمی‌خواهد مانند قدرتی منطقه‌ای عمل کند.

این مقام اروپایی ابراز امیدواری کرد که ترامپ پس از بازی گلف در اسکاتلند که هوای تازه دارد، به جمع‌بندی روشن‌تری از دسته بندی دشمان و آنهایی که دشمن نیستند، برسد.وی افزود: «اگر روسیه و چین رقبای آمریکا باشند و اروپا دشمن آن،  برخی چیزها به هم ریخته‌اند. آزلبرون ابراز امیدواری کرد که جهان در ذهن ترامپ به طور کامل به شیوه‌ای نباشد که نتوان در قالب آن به همکاری پرداخت.

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در واکنش به اظهارات اخیر  ترامپ که اتحادیه اروپا را «دشمن» خوانده، گفت اروپایی‌ها آمریکا را دوست خود می‌دانند و این واقعیت با تغییر دولت‌ها عوض نمی‌شود.

انتهای‌پیام/م

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی