امروز :
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
::
18 رجب 1440
::
Mar-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

دار الإفتای مصر درخواست‌ها در فرانسه برای حذف برخی آیات قرآن را محکوم کرد

 دار الإفتای مصر درخواست‌ها در فرانسه برای حذف برخی آیات قرآن را محکوم کرد

دیدبان «اسلام‌ هراسی» دار الإفتای مصر ضمن محکوم کردن اقدام روزنامه‌ای فرانسوی در انتشار مطلبی ضد قرآنی، آن را مخالف با آزادی عقیده و اقدامی نژد پرستانه خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دار الإفتای مصر به مقاله‌ای تحت عنوان «علیه یهود ستیزی جدید» که اخیرا روزنامه فرانسوی «پاریزین» طی آن خواستار حذف برخی از سُوَر و آیات قرآن شده بود، واکنش نشان داد.

دیدبان «اسلام‌هراسی» وابسته به این نهاد مذهبی مصر دیروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای، فراخوان «فیلیپ وال»، نویسنده این مقاله و مدیر سابق مجله هتاک «شارلی ابدو» را محکوم و آن را دعوت به «نژاد پرستی کینه‌‌توزانه» خواند.

این نویسنده فرانسوی در مقاله خود مغرضانه با استناد به برخی آیات و سور قرآنی، خواستار حذف آن دسته از آیاتی است که به ادعای وی «خواستار کشتار یهودیان و نصرانی‌ها» است.

به گزارش المیادین، دیدبان اسلام هراسی دار الإفتای مصر ضمن انتقاد از مقاله مذکور اعلام کرد که این گونه فراخوان‌ها احتمال دارد منجر به حمله و دشمنی با مسلمانان شود و از این دیدگاه برخی از افراد که می‌گویند «اسلام در فرانسه جایی ندارد»، حمایت می‌کند.

این دیدبان هم‌چنین در بیانیه‌اش آورده است: «فراخوان‌هایی این چنینی پدیده اسلام هراسی را از یک سو تغذیه می‌کند و از سوی این احساس را در نزد اقلیت‌های مسلمان که به حاشیه رانده شده و مورد تبعیض قرار گرفته‌اند، تقویت می‌کند و باعث رشد پدیده افراطگرایی و تروریسم می‌شود».

دار الإفتای مصر جامعه فرانسه را بر ضرورت اجرای قانونی فراخوانده که خواستار احترام به حقوق دینی در این کشور بوده و بر آزادی عقیده تأکید دارد.

انتهای پیام/ص

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی