امروز :
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
::
18 رجب 1440
::
Mar-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

آماده‌باش امنیتی در سودان برای مقابله با نافرمانی مدنی

آماده‌باش امنیتی در سودان برای مقابله با نافرمانی مدنی

در پی انتشار فراخوان تظاهرات و نافرمانی مدنی مردم سودان در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای امنیتی این کشور به حالت آماده‌باش کامل درآمدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فعالان سودانی با انتشار فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی خواستار نافرمانی مدنی و برگزاری تظاهرات علیه دولت به دلیل بحران سوخت در خارطوم و بسیاری از مناطق این کشور شدند.

یک منبع امنیتی سودان با اشاره به آماده‌باش کامل نیروهای امنیتی گفت که هدف نخست نیروهای واکنش سریع وابسته به پلیس و نیروهای امنیتی حفاظت از مایملک عمومی و خصوص در تمامی شهرهای سودان است.

روزنامه القدس‌العربی همچنین از تشکیل اتاق عملیات مشترک نیروهای ارتش، پلیس، نیروهای امنیتی و دستگاه اطلاعات ملی برای هماهنگی، تقسیم وظایف حفاظت و تأمین امنیت سفارتخانه‌های خارجی، ساختمان‌های دولتی، جایگاه‌های سوخت، بانک‌ها، تأسیسات حیاتی و مناطق استراتژیک خبر داد.

سودان با مشکلات حاد اقتصادی مواجه است و نرخ تورم در این کشور ماه گذشته به حدود ۵۶ درصد رسید و قیمت کالاهای اساسی از جمله مواد غذایی نیز به شدت افزایش یافت و چند روز پیش نیز «ابراهیم غندور» وزیر خارجه سودان به دلیل آنکه مشکلات حاد اقتصادی این کشور را فاش و گفته بود حقوق ماهیانه دیپلمات‌های سودان به تعویق افتاده است، از سمتش عزل شد.

انتهای پیام/م

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی