امروز :
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
::
14 رجب 1440
::
Mar-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ازبکستان و روسیه/افغانستان محور مذاکرات

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ازبکستان و روسیه/افغانستان محور مذاکرات

وزرای خارجه روسیه و ازبکستان در یک گفت‌وگوی تلفنی مسائل مربوط به همایش بین المللی افغانستان در شهر «تاشکند» را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، وزرای خارجه ازبکستان و روسیه مسائل مربوط به همایش بین المللی «افغانستان» در «تاشکند» را بررسی کردند.

«عبدالعزیز کامل‌اف» وزیر امور خارجه ازبکستان و «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی  چگونگی برگزاری همایش بین المللی «افغانستان» در تاشکند را بررسی کردند.

طرفین در این گفت‌وگوی تلفنی تمهیدات لازم ، طرح سند نهایی همایش تاشکند و هماهنگی بیش از پیش اقدامات مشترک جستجویی راه های حل و فصل سیاسی مشکلات افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

دو طرف نسبت به لزوم انجام گفت وگوهای مستقیم بین دولت مرکزی افغانستان و گروه «طالبان» تاکید کردند.    

وزارت امور خارجه ازبکستان پیشتر اعلام کرده بود که از «آنتونیو گوتیرش» دبیر کل سازمان ملل متحد و «تادامیچی یاماموتو» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همچنین وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، چین، روسیه، آمریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه، ترکیه، هند، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر برای حضور در این همایش بین المللی دعوت به عمل آمده است.

این همایش به همگرایی موفقیت آمیز افغانستان با کشورهای آسیای مرکزی و همچنین اجرای مؤثر طرح‌ها و برنامه‌های منطقه‌ای کمک خواهد کرد. 

این همایش بین المللی با موضوع «افغانستان» در تاشکند در تاریخ 26 تا 27 مارس سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/.

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی