امروز :
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
::
21 شعبان 1440
::
Apr-26-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

یوروپل نسبت به احتمال بازگشت ۱۰۰۰ داعشی اروپایی هشدار داد

یوروپل نسبت به احتمال بازگشت ۱۰۰۰ داعشی اروپایی هشدار داد

رئیس یوروپل در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» درباره احتمال بازگشت هزار نفر از اعضای گروه تروریست داعش از سوریه به اروپا هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس یک نهاد امنیتی در اروپا می‌گوید برآورد سرویس‌های امنیتی این است که بیش از هزار نفر از اعضای اروپایی داعش احتمالا تلاش خواهند کرد تا به اروپا بازگردند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، تصور می‌شود که از سال ۲۰۱۴ که این گروه شکل گرفت، بین ۵ تا ۶ هزار تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پیوستن به این گروه، به خاورمیانه سفر کرده‌اند. حدود یک سوم این افراد در جریان درگیری‌ها کشته شده‌اند و همین تعداد هم احتمالا به کشورهای مبدأ خود بازگشته‌‌اند. 

«راب وین‌رایت» رئیس اجرایی «یوروپل» می‌گوید با این احتساب از سرنوشت جمعیت بزرگی از اعضای اروپایی داعش اطلاعاتی وجود ندارد.

وی در این مورد به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «هم‌اکنون این موضوع که این افراد به کجا رفته‌اند یکی از مهم‌ترین پرسش‌های اطلاعاتی است.»

او گفت فرضیه‌هایی در این مورد وجود دارد از جمله اینکه این افراد به کشورهای دیگر خاورمیانه نقل مکان کرده‌اند، یا اینکه کشته شده‌اند، اما محتمل‌ترین فرضیه این است که این افراد که تعداد آن‌ها بیش از ۱۰۰۰ نفر برآورد می‌شود، هنوز در حال نبرد در سوریه و عراق باشند و روزی بخواهند به کشورهای مبدأ بازگردند.

به گفته پلیس انگلستان، برآورد می‌شود که حدود ۱۰۰ نفر از این افراد تبعه بریتانیا باشند.

انتهای‌پیام/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی