امروز :
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
::
18 رجب 1440
::
Mar-24-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

آیا انتخابات 2018 روسیه، «مرد یخی» را ذوب می‌کند

آیا انتخابات 2018 روسیه، «مرد یخی» را ذوب می‌کند

این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه روز یکشنبه در فضایی برگزار می‌شود که اکثر نظرسنجی‌ها برتری رئیس‌جمهور فعلی این کشور از دیگر رقبایش را ترسیم می‌کند اما باید منتظر ماند و دید صندوق‌های رأی چه سرنوشتی برای روسیه رقم می‌زنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2018 در روسیه صبح روز یکشنبه 18 مارس (27 اسفندماه) در تمام شهرهای این کشور آغاز خواهد شد. و برای نخستین بار است که این انتخابات در سومین یکشنبه از ماه مارس قرار است که برگزار شود. تا پیش از این دومین یکشنبه ماه مارس به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روسیه در نظر گرفته شده بود و تنها در مواردی استثنا بود که برگزاری انتخابات به سومین یکشنبه ماه مارس منتقل می‌شد اما از سال 2017 میلادی این تاریخ رسما در متمم قانون انتخابات روسیه گنجانده شده است.

در این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه 7 کاندیدای دیگر قرار است با «ولادیمیر پوتین»‌ رئیس‌جمهوری فعلی این کشور برای کسب کرسی ریاست‌جمهوری رقابت کنند.

«پاول گرودینین»،‌ «ولادیمیر ژیرینوفسکی»، «سرگئی بابورین»، «گریگوری یاولینسکی»، «بوریس تیتوف»، «ماکسیم سورایکین» و یک زن به نام «کسنیا سابچاک» رقبای «ولادیمیر پوتین»‌ در این دور از انتخابات روسیه خواهند بود؛ انتخاباتی که بنا به گزارش شبکه «سی ان ان» آمریکا، اکثر نظرسنجی‌ها از برتری پوتین با اختلاف بسیار زیاد بر دیگر رقبایش حکایت دارد.

 

رئیس‌جمهور در روسیه برای تصدی یک دوره 6 ساله در کاخ کرملین انتخاب می‌شود. دوره ریاست‌جمهوری در این کشور تا سال 2008 میلادی 4 ساله بود اما در این سال و در دوره ریاست‌جمهوری «دیمیتری مدودف» رئیس‌جمهور پیشین روسیه مصوب شد که دوره ریاست‌جمهوری 6 ساله شود.

بنا بر ماده 81 قانون اساسی فدراسیون روسیه، کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور باید حداقل 35 سال سن داشته و طی 10 سال گذشته در این کشور اقامت دائمی داشته باشد. علاوه بر این، رئیس‌جمهور در روسیه نمی‌تواند بیش از دو دوره متوالی این سمت را عهده‌دار باشد.

احزاب مختلف در روسیه برای اینکه بتوانند یک کاندیدا برای انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کنند، باید یا در پارلمان این کشور کرسی داشته و یا بتوانند دست‌کم 100 هزار امضا در حمایت از خود جمع‌آوری کنند. از سوی دیگر کاندیداهایی که به صورت مستقل قصد شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه را دارند نیز باید بتوانند دست‌کم 300 هزار امضا جمع کنند تا کاندیداتوری آنها رسمیت پیدا کرده و به ثبت برسد.

فرایند ثبت نام از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه در فاصله تعطیلات زمستانی انجام گرفت و در تاریخ 31 ژانویه 2018 میلادی به پایان رسید تا اینکه در نهایت هشت نفر به عنوان کاندیدای نهایی این دور از انتخابات روسیه معرفی شدند. در ادامه اندکی با این 8 نفر بیشتر آشنا شویم.

 

«ولادیمیر پوتین»

وی 65 سال سن دارد و رئیس‌جمهور فعلی روسیه است که در تاریخ 6 دسامبر رسما اعلام کرد قصد دارد برای انتخاب مجدد در تصدی سمت ریاست کاخ کرملین تلاش کند. وی پیش از این نیز دو دوره رئیس جمهور روسیه بوده و اگر این بار نیز انتخاب شود، این چهارمین دوره‌ای خواهد بود که در جایگاه رئیس جمهور روسیه می‌نشیند.

 

پوتین در سال 1999 برای نخستین بار وارد سطح عالی سیاست روسیه شد و به مقام نخست‌وزیری رسید.. وی در سال‌های 2000 تا 2008 رئیس‌جمهور روسیه و در سال‌های 1999 تا 2000 و نیز از سال 2008 تا 2012 در جایگاه نخست‌وزیر در این کشور فعالیت کرده است. او در انتخابات سال 2018 به عنوان کاندیدای مستقل شرکت کرده اما در سال‌های 2008 تا 2012 میلادی ریاست حزب «روسیه واحد» را بر عهده داشت. پوتین در سال 1998 تا 1999 مدیر سرویس امنیت فدرال روسیه بود.

به تازگی مستندی دو ساعته به نام «پوتین»‌ در فضای مجازی دست به دست می‌شود که اظهارات نسبتا جالبی از جانب رئیس‌جمهور روسیه در آن عنوان شده است. این فیلم مستند شامل چند مصاحبه با رئیس‌جمهور روسیه و چندین نفر از دوستان و نزدیکان وی است. این مستند را «آندری کوندراشوف»‌ خبرنگار روس و رئیس کمپین انتخاباتی پوتین تهیه کرده است که در روزهای منتهی به انتخابات 18 مارس منتشر شده است.

 

اعتباری که در حال حاضر ولادیمیر پوتین در روسیه دارد به دلیل شهرت وی به عنوان حافظ اصلی تمامیت ارضی روسیه و تقویت دولت این کشور است. علاوه براین دوره‌های تصدی وی در قدرت مصادف شده است با دوران بهبود وضعیت اقتصادی روسیه پس از بحران اقتصادی دهه 1990 میلادی. نقطه عطف سیاست خارجی پوتین نیز به سال 2007 میلادی باز می‌گردد، زمانیکه در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ از سیاست خارجی آمریکا و ایده جهان تک قطبی انتقاد کرد. وی گفته بود، «جهانی که در آن یک رئیس وجود داشته و یک نفر حاکمیت کند» غیرممکن است و تلاش برای ایجاد چنین جهانی اقدامی غیردموکراتیک بوده و می‌تواند به وقوع یک فاجعه بیانجامد. به نظر می‌رسد که تصمیم رئیس‌جمهور فعلی روسیه برای ورود به عملیات ضدتروریستی در سوریه و مقابله با ترویست‌های داعش و القاعده در این کشور نیز تأثیر به سزایی در افزایش محبوبیت وی در سال‌های اخیر داشته است چرا که تا حدودی تلاش کرده تا با تروریست‌ها در خارج از مرزهای روسیه مقابله کرده و مانع از ورود آنها به داخل این کشور شود.

اگرچه پوتین به عنوان کاندیدای مستقل در رقابت‌های اتخاباتی شرکت کرده اما تا کنون احزاب «روسیه واحد» (حزب حاکم روسیه) و «روسیه عادل» از کاندیداتوری ولادیمیر پوتین در این دور از انتخابات حمایت کرده‌اند.

 

«پاوِل گرودینین»

گرودینین 57 سال سن دارد و به عنوان کاندیدای حزب کمونیست در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه شرکت کرده است. وی موفق شده بود در انتخابات درون حزبی «جبهه چپ» روسیه که ائتلافی از احزاب چپ‌گراست و البته هیچ نماینده‌ای نیز در دوما ندارد، اکثریت آراء را از آن خود کند. وی علاوه بر حمایت حزب کمونیست از حمایت حزب «نیروهای میهن‌پرست ملی» روسیه نیز برخوردار است. گرودینین از سال 1997 تا 2011 میلادی به عنوان قائم‌مقام مجلس دومای استان «مسکو»‌ فعالیت داشته است.

 

وی در زمانی که از سوی حزب کمونیست به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری 2018 روسیه معرفی شد مدتی بود که عضو دائم حزب نیز نبود اما در تاریخ 19 فوریه مجددا به عضویت دائم این حزب درآمد. گرودینین که یک تاجر و سرمایه‌دار روس است در کارزار انتخاباتی یک برنامه 20 ماده‌ای ارائه کرده که در آن توجه ویژه‌ای به مسائل اقتصادی دارد و وعده داده که قصد در صورت پیروزی در انتخابات، «برای بهبود کیفیت زندگی مردم عادی روسیه» تلاش کند.

 

گرودینین توجه ویژه‌ای به شیوه‌های اقتصادی به کار گرفته شده توسط کشورهای خلیج فارس دارد و گفته قصد دارد از این الگوها برای حرکت در مسیری استفاده کند که سرمایه‌های نخبگان اقتصادی روسیه به این کشور باز گردد.

 

«ولادیمیر ژیرینوفسکی»

ژیرینوفسکی با 71 سال سن، مسن‌ترین کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری امسال روسیه است. وی کاندیدای حزب لیبرال دموکرات است. وی در ماه ژوئن سال 2015 میلادی اعلام کرده بود که قصد شرکت در انتخابات سال 2018 را دارد اما کمتر از یک ماه بعد عنوان کرد که شاید حزب لیبرال دموکرات روسیه قصد داشته باشد فرد بانفوذتری را به عنوان کاندیدای نهایی خود معرفی کند. اما سرانجام در تاریخ 28 اکتبر 2016 میلادی، این حزب با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت خود از کاندیداتوری ژیرینوفسکی به عنوان کاندیدای این حزب خبر داد. این ششمین مرتبه‌ای است که ژیرینوفسکی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه شرکت می‌کند. وی از سال 1993 تا کنون به عنوان رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه در جایگاه قائم‌مقام دومای روسیه فعالیت کرده است.

 

ژیرینوفسکی یکی از شناخته شده‌ترین سیاستمداران تاریخ روسیه پساشوروی است. وی که گاهی اوقات لقب «دونالد ترامپ روسیه» را گرفته با اظهارات فی‌البداهه‌اش شناخته می‌شود. نگاه برنامه تبلیغاتی وی به سمت «آسیای میانه، قفقاز، اوکراین و بلاروس است». او همچنین خواستار تشکیل «اتحادیه شوروی جدید»ی شده که احتمالا شامل کشورهای ایران و ترکیه نیز می‌شود.

 

«سرگئی بابورین»

بابورین کاندیدای منتخب حزب «اتحاد همه مردم روسیه»‌ از جمله احزاب ملی‌گرای این کشور است. وی 59 سال سن دارد و در سال‌های 1994 تا 2000 و نیز در سال‌های 2003 تا 2007 میلادی به عنوان قائم‌مقام دومای روسیه و از سال 2011 میلادی تا کنون نیز در مقام رهبر حزب «اتحاد همه مردم روسیه»‌ فعالیت داشته است.

 

بابورین یکی از چندین عضو شورای عالی روسیه شوروی بود که در سال 1991 در مخالفت با انحلال شوروی سابق رأی داد و در دهه 1990 یکی از مخالفان سرسخت «بوریس یلتسین» باقی ماند. وی خواستار اصلاحات قانون اساسی روسیه با هدف افزایش قدرت رئیس‌جمهور و پارلمان شده است. او پیشنهاد داده تا در راستای بهبود وضعیت رفاهی و اجتماعی روسیه، نگاهی به بهترین عناصر مورد استفاده در شوروی سابق انداخته شود. و در حوزه سیاست خارجی نیز پیشنهاد تمرکز بر تقویت مواضع ژئوپلتیک روسیه در منطقه اوراسیا را مطرح کرده است و پیشنهاد داده تا به منظور نیل به این هدف اقداماتی در جهت تقویت نقش مسکو در سازمان همکاری‌های شانگهای و همچنین گروه کشورهای بریکس لحاظ شود.

 

«بوریس تیتوف»

تیتوف، 57 ساله، به عنوان کاندیدای حزب «رشد» از جمله احزاب راست‌گرای روسیه در این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شرکت می‌کند. حزب رشد در سال 2009 به عنوان ائتلاف نیروهای اتحاد راست‌گرا و حزب دموکراتیک و قدرت مدنی پایه گذاری شد. تیتوف از سال 2016 ریاست این حزب را عهده‌دار شد. وی همچنین کمیسیونر رئیس‌جمهور در امور دفاع از حقوق کارآفرینان است. کمیسیونر دفاع از حقوق کارآفرینان را رئیس‌جمهور روسیه با هدف دفاع زا حقوق تجار منصوب می‌کند.

 

تیتوف توسعه تجارت و بازرگانی روسیه را کلید اصلی توسعه اقتصادی در این کشور می‌داند و بر این باور است که برای نیل به این هدف، روسیه نیازمند یک خزانه‌داری سالم و روبلی قدرتمند است. حتی سیاست خارجی پیشنهادی این کاندیدای روس نیز بر مسائل اقتصادی متمرکز است و شامل تقویت جایگاه روسیه در عرصه تجارت بین‌المللی و پرداختن به مسائل مرتبط با تحریم‌های غرب علیه روسیه می‌شود.

 

«ماکسیم سریکین»

سریکین با 39 سال سن، دومین کاندیدای جوان این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه است. وی به عنوان نماینده حزب «کمونیست‌های روسیه» از جمله احزاب کمونیست این کشور در انتخابات شرکت کرده است. این حزب در فوریه سال 2017 کاندیداتوری وی را اعلام کرد. سریکین گفته است قصد دارد در این رقابت‌های انتخاباتی دست‌کم کاندیدای حزب کمونیست یعنی «پاول گرودینین» را شکست دهد. وی به همراه حزب متبوعش،‌ حزب کمونیست را به عنوان رقیب اصلی در جبهه چپ در این کشور می‌بینند. سریکین از سال 2012 میلادی ریاست کمیته مرکزی حزب کمونیست‌های روسیه را عهده‌دار شده است.

 

برنامه انتخاباتی وی با عنوان «10 ضربه استالینی به سرمایه‌داری» خواستار احیای اقتصاد سوسیالیستی از نوع شوروی، ملی شدن بانکداری،‌ حمل و نقل، صنایع و انرژی در روسیه است. در عرصه سیاست خارجی نیز سریکین معتقد است که باید «اتحاد دفاعی کشورهای ضدامپریالیست در الگوی پیمان ورشو» احیا گردد.

 

«کسنیا سابچاک»

کسنیا سابچاک تنها کاندیدای زن و جوان ترین نامزد این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه است. او 36 سال سن دارد. سابچاک مجری شناخته شده برنامه های تلویزیونی روسیه،‌ و از فعالان سیاسی مخالف در این کشور است. او در سال 2017 میلادی اعلام کرده بود که قصد دارد در این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه کاندیدا شود. او به عنوان کاندیدای حزب «ابتکار مدنی» روسیه از جمله احزاب لیبرال این کشور است.

 

چندی پیش شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین پدرخوانده سابچاک است اما وی با رد این شایعات توضیح داد زمانی که در 12 سالگی در کلیسای ارتودوکس روسیه غسل تعمید داده می شده، پوتین هم به عنوان یکی از شرکت کنندگان در این مراسم در کلیسا حاضر بوده است. وی در ادامه گفت که حتی هیچ تماس شخصی تا کنون با رئیس جمهور فعلی روسیه نداشته است.

این کاندیدای جوان انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه که چند هفته پیش به منظور آغاز رسمی کارزار انتخاباتی خود به آمریکا سفر کرده بود تا در ایالت‌های مختلف آمریکا برای جمع آوری آراء اتباع روس ساکن در آن کشور تبلیغ کند، هفته گذشته در آخرین مناظره انتخاباتی‌‌اش از پیگیری ارزش‌های اروپایی به عنوان ایده‌های ملی‌گرایانه روسیه در صورت پیروزی در انتخابات یاد کرده بود.

 

تنها کاندیدای زن انتخابات ریاست‌جمهوری 2018 روسیه با جدا کردن خود از «تمام دیگر کاندیداها» اعلام کرده که به تهدید بودن سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای مرزهای روسیه اعتقادی ندارد و بر این باور است که مسکو می‌تواند از تقویت اتحادیه اروپا منتفع گردد. او به کشورهای غربی توصیه کرده تا ضمن آغاز همکاری با روسیه برای مقابله با چالش‌های مشترک از جمله مبارزه با تروریسم و مهاجرت غیرقانونی تلاش کنند.

سابچاک وعده داده که در صورت پیروزی در انتخابات، یک توافقنامه سازمانی با اتحادیه اروپا به امضا خواهد رساند. او همچنین خواستار اصلاح نظام قضایی روسیه و نیز تبدیل روسیه از یک کشور جمهوری ریاست‌جمهوری به یک جمهوری پارلمانی و خصوصی‌سازی تمام شرکت‌های بزرگ دولتی روسیه شده است. این کاندیدای جوان انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه علاوه بر این تأکید کرده که معتقد است مسئله مربوط به شبه‌جزیره کریمه حل نشده است و نیازمند برگزاری یک همه‌پرسی جدید می‌باشد اگرچه عنوان کرده که بازگرداندن کریمه به اوکراین را نیز غیرممکن می‌داند.

 

«گریگوری یولینسکی»

یولینسکی کاندیدای 65 ساله این دور از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه است. وی از سال 1993 تا 2003 میلادی قائم مقام دومای روسیه بوده است. این چهارمین باری است که یولینسکی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه شرکت می‌کند. او کاندیدای حزب دموکراتیک واحد «یابلوکو» از جمله احزاب سوسیال دموکرات روسیه است. وی از سال 1993 تا 2008 ریاست این حزب را عهده‌دار بود.

 

این سیاستمدار کهنه‌کار روس در دهه 1990 وارد عرصه سیاسی روسیه شد. در آن زمان وی پیشنهاداتی را درباره گذار اتحادیه شوروی به یک اقتصاد با بازار آزاد مطرح کرده بود که در زمان خود شهرت خاصی یافت. از جمله وعده‌های انتخاباتی وی می‌تواند به تبدیل روسیه به قوی‌ترین اقتصادی اروپا اشاره کرد. سیاست‌های اصلی وی بر ایجاد روابطی دوستانه با جمهوری‌های شوروی سابق و نزدیک شدن به اروپا و آمریکا تأکید دارد. او نیز معتقد است که همه‌پرسی در کریمه باید مجددا برگزار شود و کنفرانسی با حضور سازمان ملل و اوکراین برای تعیین سرنوشت این شبه‌جزیره تشکیل گردد.

 

مناظره‌های انتخاباتی

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه که مسئولیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور را برعهده دارد، در تاریخ 14 فوریه زمانبندی مناظره‌های انتخاباتی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد. این مناظره‌ها از شبکه‌های تلویزیونی «روسیا 1»، «روسیا 24»، «کانال یک»، «مرکز تلویزیون» و «پی تی آر»‌ و همچنین سه شبکه رادیویی «رادیو روسی»، «رادیو مایاک»‌ و «وستی اف ام» پخش شد. پوتین این دور نیز در هیچ یک از مناظره‌ها شرکت نکرده است. البته مناظراتی نیز در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی منطقه‌ای در روسیه برگزار شده است که نمایندگان کاندیداها از جمله نماینده پوتین در آنها حاضر شده‌اند.

 

پوشش رسانه‌ای

«الکساندر کلیوکین» عضو کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه روز پنج شنبه گذشته اعلام کرد، حدود 13 هزار خبرنگار داخلی و خارجی قرار است پوشش رسانه‌ای انتخابات ریاست‌جمهوری در روسیه را برعهده داشته باشند. وی ادامه داد که تا این لحظه حدود 400 خبرنگار خارجی احکام فعالیت خود را در کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه در روز 18 مارس دریافت کرده‌اند.

 

نظرسنجی‌ها

نتایج اکثر نظرسنجی‌های معتبر در روسیه و در میان دیگر اتباع روس که خارج از این کشور زندگی می‌کند، از این امر حکایت دارد که «ولادیمیر پوتین» با اختلاف بسیار زیاد جلوتر از دیگر رقبای خود در این دور از انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه حرکت می‌کند و از شانس بسیار بالایی برای پیروزی در این دور برخوردار است.

از جمله معتبرین و قدیمی‌ترین مراکز نظرسنجی روسیه، مرکز افکارسنجی «VTsIOM» است که با نام رئیس آن یعنی «والری فدوروف» نیز شناخته می‌شود. این مرکز افکارسنجی قدیمی ترین مرکزی است که در روسیه پساشوروی راه‌اندازی شده است و از جمله معتبرترین مراکز مشابه خود به حساب می‌آید.

 

تقریبا در تمام نظرسنجی‌هایی که این مرکز در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه انجام داده، ولادیمیر پوتین در صدر قرار دارد. در نظرسنجی 11 فوریه، پوتین 71.5 درصد و دیگر رقبای وی زیر ده درصد آراء را از آن خود کرده‌اند. در نظرسنجی روز 18 فوریه آراء موافق رئیس‌جمهور فعلی روسیه با افت 2 درصدی همچنان 69.5 درصد، گرودینین 7.5 درصد و ژیرینوفسکی 5.3 درصد و دیگر رقبای آنها یک درصد و یا کمتر را به خود اختصاص داده‌اند. در نظرسنجی مورخ 9 مارس نیز پوتین با 69 درصد همچنان در صدر جدول و گرودینین با 7 درصد در رتبه دوم و ژیرینوفسکی نیز با 5 درصد در رتبه سوم قرار دارد.

 

رأی‌گیری از اتباع روس مقیم خارج

رأی‌گیری از اتباع روسیه که خارج از این کشور زندگی می‌کنند نیز همانند تمام دوره‌های پیشین به دو صورت انجام می‌گیرد. در برخی از شهرها و کشورها این رأی‌گیری از حدود یک هفته مانده به روز اصلی انتخابات برگزار می‌شود. امسال در برخی ایالت‌های آمریکا همچون سن‌فرانسیسکو، سن خوزه و لس‌آنجلس و برخی شهرها نظیر بوستون،‌آلبانی،‌ فیلادلفیا، میامی، آتلانتا،‌ شیکاگو و مینه‌پلیس و در سه شهر ایرلند، 6 شهر برزیل، 10 شهر هند، مکزیک و برخی شهرها و کشورهای دیگر رأی‌گیری، از چند روز مانده به 18 مارس برگزار شد. اما در روز اصلی انتخابات نیز چندین صندوق رأی در اکثر سفارتخانه‌های روسیه در دیگر کشورها و برخی کنسولگری‌های این کشور تعبیه شده است که اتباع روس می‌توانند در روز 18 مارس به این مراکز مراجعه کرده و رأی خود را به یکی از 8 کاندیدای اصلی به این صندوق‌ها بیاندازند.

 

بنا بر قانون انتخابات روسیه،‌ اتباع این کشور می‌توانند در شهرهایی که محل سکونت اصلی و دائمی آنها نیست هم رأی خود را به صندوق بیاندازند اما باید یک شرط را که لازمه انجام این کار است مد نظر قرار دهند، آنها موظفند تا قبل از یک هفته مانده به روز موعود برگزاری انتخابات درخواست خود را به کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه ارسال کنند. بر اساس اعلام رسمی این کمیسیون حدود 5.6 میلیون نفر از مردم روسیه درخواست داده‌اند تا رأی خود را به صندوق‌هایی در مکان‌هایی غیر از شهر ثبت شده محل سکونت خود بیاندازند.

با وجود تمام نظرسنجی‌ها که اکثریت آنها از برتری ولادیمیر پوتین حکایت دارد،‌ باید منتظر ماند و دید که فردا یکشنبه 18 مارس 2018 میلادی، کدام یک از کاندیداهای این دور از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه بر مسند ریاست کاخ کرملین در مسکو تکیه می‌زند؛ مرد یخی، دونالد ترامپ روسیه، تاجر میلیاردر روس و یا دیگر کاندیداها که در نظرسنجی‌های انجام شده چندان عملکرد خوبی نداشته‌اند.

انتهای پیام/.


عـــضــویـــت در خــــبـــرنـــامــه ایــــران در جـــهــان

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی