امروز :
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
::
8 ربيع ثاني 1440
::
Dec-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مفتی لیبی: پول‌های کثیف امارات و عربستان علیه مسلمانان هزینه می‌شود

مفتی لیبی: پول‌های کثیف امارات و عربستان علیه مسلمانان هزینه می‌شود

یک مفتی اهل لیبی، هزینه‌های مالی عربستان و امارات در خاورمیانه و شمال آفریقا را در ایجاد بلوا، ناامنی و در خدمت اهداف صهیونیست‌ها دانست.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مفتی اهل لیبی در سخنانی تند از امارات عربی متحده و عربستان سعودی به دلیل هزینه سرمایه خود در «مسیر توطئه» در کشورش و منطقه انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه «لیبیا آبزرور» «الصادق الغریانی» مفتی لیبی روز دوشنبه در مقاله‌ای که در صفحه «دار الافتاء لیبی» منتشر شد، گفت که «پول‌های کثیف امارات و عربستان برای استخدام مزدوران آفریقایی و اشغال جنوب لیبی استفاده می شود و اگر جلوی آن گرفته نشود، کشور دچار  دودستگی و اختلاف می‌شود».

 

الصادق الغریانی در این زمینه با اشاره به «شرم آور بودن عدم مبارزه عربستان و امارات با دشمنان اسلام و در عوض کشتن اهالی لیبی و یمن و سرکوب جریان‌های انقلابی در کشورهای عربی» گفت که «سران امارات و عربستان حساب‌های بانکی دشمنان را پر کرده و آن‌ها تسلیحات می‌خرند».

مفتی لیبی گفت: «خلیفه حفتر، فرمانده ارتش لیبی با استفاده از سلاح‌های خریداری شده با پول‌های امارات بیش از 15 هزار نفر را در بنغازی کشته، بیش از 20 هزار نفر را فلج و متجاوز از 100 هزار نفر از ساکنان این شهر را بعد از تخریب خانه‌هایشان آواره کرده است».

وی افزود: «همیشه پول‌های امارات و عربستان سعودی در مسیر دسیسه و نقشه برای آسیب زدن به کشورهای مسلمان استفاده می‌شود».

الغریانی افزود که پول‌های این دو کشور باید به جای رسیدن به دست دشمنان در مسیر آبادانی، آموزش و تحقیق علمی در کشورهای مسلمان آفریقا و یا برای سلامتی مسلمانان میانمار یا غزه هزینه می‌شد.

مفتی لیبی در خاتمه، گفت که عربستان سعودی و لیبی علیه مسلمانان اقدام و به صهیونیست‌ها برای سرکوب جنبش مقاومت حماس در فلسطین کمک می‌کنند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی