امروز :
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
::
8 ربيع ثاني 1440
::
Dec-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

اسرائیل با روسیه برای عقب‌راندن نیروهای شیعه از جنوب سوریه در تماس است

اسرائیل با روسیه برای عقب‌راندن نیروهای شیعه از جنوب سوریه در تماس است

سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه با بیان اینکه حضور نیروهای شیعه در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی می‌تواند منجر به وقوع درگیری شود، گفت با مسکو برای عقب راندن آنها از جنوب سوریه رایزنی می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هری کورِن» سفیر رژیم صهیونیستی در روسیه گفت که تل‌آویو با مسکو در تماس است تا نیروهای شیعه را از منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه عقب براند.

کورن در مصاحبه با خبرگزاری «اسپوتنیک» مدعی شد توافقی که بر سر منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه و مرز فلسطین اشغالی حاصل شده، مبنی بر عقب‌نشینی گروه‌های شیعه از این منطقه است.

وی با بیان اینکه اسرائیل از مفاد این توافق آگاه است، توضیح داد: «ما با مسکو در حال مشاوره هستیم و امیدواریم توافقات (درباره عقب‌نشینی نیروهای شیعه) هرچه سریعتر اجرایی شود».

سفیر رژیم صهیونیستی همچنین افزود: «من جزئیات بیشتری نمی‌گویم اما می‌توانم تایید کنم که این مسئله در سطوح عالی دولتی در حال مطرح شدن است».

کورن تاکید کرد هر همکاری با جامعه بین‌المللی از جمله روسیه و آمریکا که بتواند منجر به عقب‌نشینی نیروهای شیعی و ایرانی از جنوب سوریه شود، برای ما اهمیت دارد.

وی مدعی شد که تلاش‌های ایران برای استقرار برخی از یگان‌های وابسته به سپاه در مرز سوریه-فلسطین‌اشغالی می‌تواند منجر به افزایش تنش‌ها در جنوب سوریه شود.

این مقام صهیونیست با ادعای اینکه اسرائیل تمایلی به دخالت در بحران سوریه ندارد، تهدید کرد: «اما ما عبور از خطر قرمزهایمان را تحمل نکرده و پاسخ مناسب به آن می‌دهیم».

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی