امروز :
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
::
8 ربيع ثاني 1440
::
Dec-16-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا درباره جنگ بالقوه بین حزب‌الله و اسرائیل هشدار داد

مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا درباره جنگ بالقوه بین حزب‌الله و اسرائیل هشدار داد

مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا از احتمال درگیری نیروهای حزب‌الله و رژیم صهیونیستی و به تبع آن نبرد اطلاعاتی بین کشورهای منطقه خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد اطلاعاتی دولت آمریکا نسبت به نبرد بالقوه واقعی بین اسرائیل و حزب‌الله هشدار داد.

به نوشته روزنامه «جرزوالم پست» «دیوید کاتلر» مدیر اطلاعات ملی آژانس اطلاعات ملی آمریکا با حضور در اندیشکده واشنگتن در روز سه شنبه گفت: «من نگران چشم انداز یک نبرد بزرگ در خاورمیانه هستم. اگر جنگی میان اسرائیل و حزب الله لبنان ایجاد شود، تنها  نبرد بین آن‌ها نیست. آیا این نبرد تبدیل به جنگ شمالی نمی‌شود که بیشتر منطقه را فرا می‌گیرد؟ اگر ایران به طور مستقیم و آشکارتر وارد این نبرد شود، آیا این نبرد نه تنها اسرائیل بلکه به طور بالقوه بسیاری از متحدان دیگر ما را در منطقه درگیر نمی‌کند؟»

وی درباره نبرد بین کشورهای منطقه و البته ائتلاف آمریکا علیه داعش نیز گفت: «مبارزه با داعش یک درگیری سنتی نیست. آمریکا، ایران، حزب الله و روسیه همه با داعش مبارزه می‌کنند. ما در حال نبرد با دشمن مشابه هستیم به همین ترتیب، ایران و حزب‌الله نیز احتمالا از مزایای این صلح بهره می‌برند. ایران و حزب الله لبنان از سود برندگان بالقوه هستند که اکنون می‌توانند منابع و تمرکز خود را به مکان‌های دیگر معطوف دارند.»

وی در خاتمه درباره ایران به ذکر سخنان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور و ادعاهای همیشگی حمایت ایران از شبکه های تروریستی، تلاش در مسیر گسترش برنامه موشکی و تهدید علیه خطوط کشتیرانی در منطقه پرداخت.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی