امروز :
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
::
14 رجب 1440
::
Mar-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

مصر اموال «عبدالمنعم ابوالفتوح» را بلوکه کرد

مصر اموال «عبدالمنعم ابوالفتوح» را بلوکه کرد

دادستان کل مصر دستور بلوکه شده دارایی‌های «عبدالمنعم ابوالفتوح» از رهبران سابق گروه اخوان‌المسلمین و رئیس حزب «مصر القویة» که اخیرا بازداشت شده است، صادر کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نبیل صادق» دادستان کل مصر امروز یکشنبه دستور بلوکه شدن دارایی‌های «عبدالمنعم ابوالفتوح» از رهبران اخوان‌المسلمین و دیگر افرادی که نام آنها در فهرست «تروریسم» درج شده است، صادر کرد.

وبگاه «الیوم‌السابع» گزارش داد که این دستور دادستان کل در رابطه با قضیه شماره ۴۴۰ مربوط به سال ۲۰۱۸ که مشخص شد اموال آنها در فعالیت‌های تروریستی استفاده شده است، صادر شد.

با برکناری «محمد مرسی» اولین رئیس جمهور مصر بعد از سقوط دولت «حسنی مبارک»، دولت «عبدالفتاح السیسی»، گروه اخوان المسلمین را ممنوع الفعالیت کرد و آن را گروهی تروریستی نامید.

ابوالفتوح 67 ساله، تا سال 2011 از اعضای مهم گروه «اخوان المسلمین» بود. او در سال 2012 نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود و هم‌اکنون رئیس حزب «مصر القویة» است. 

وزارت کشور مصر اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازداشت ابوالفتوح به دلیل ارتباط وی با تشکیلات اخوان‌المسلمین در لندن جهت اجرای طرح‌ بی‌ثباتی در مصر با بهره‌برداری از فضای سیاسی انتخابات ریاست‌جمهوری پیشروی این کشور، صورت گرفته است.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس


 

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی