امروز :
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
::
7 ربيع ثاني 1440
::
Dec-15-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

نماینده ویژه پوتین با رئیس جمهور سوریه دیدار کرد

نماینده ویژه پوتین با رئیس جمهور سوریه دیدار کرد

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «الکساندر لاورنتینف»  نماینده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در امور سوریه به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که در جریان این دیدار تداوم همکاری و هماهنگی میان سوریه و روسیه برای مبارزه گروههای تروریستی بررسی شد.

در جریان دیدار مذکور، طرفین همچنین تلاش بیشتر برای فراهم کردن شرایط مناسب روند سیاسی و فعالیت بر اساس توافقات نشست گفت‌وگوی ملی سوریه در سوچی  را بررسی کردند؛ به گونه ای که ملت سوریه بتواند آینده کشور خود را رقم زده و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را حفظ کند.

لاورنتینف نیز تأکید کرد که افزایش دامنه تجاوزات گروههای تروریستی علیه ملت سوریه و حمایت شماری از کشورهای غربی و منطقه‌ای بیانگر نفاق این کشورها و پوشالی بودن ادعاهای آنان مبنی بر تلاش برای به پایان رساندن جنگ در سوریه و ایجاد راهکار سیاسی است.

در همین راستا، اوایل آبان ماه سال گذشته لاورنتینف در رأس یک هیأت با رئیس‌جمهور سوریه دیدار و گفت‌و‌گو کرده بود.

در آن دیدار، درباره پیروزی‌های ارتش سوریه و هم‌پیمانان و آمادگی برای مذاکرات «آستانه 7» و پرونده‌های مرتبط با آن، گفت‌وگو و رایزنی شد.

بشار اسد در این دیدار، گفت که پیروزی‌های بدست آمده به تدریج زمینه را برای اقدام سیاسی آماده می‌‌کند و دولت سوریه همچنان با هر گونه ابتکار سیاسی که جلوی خون‌ریزی‌ها را گرفته و امنیت و تمامیت ارضی و وحدت سوریه را در پی داشته باشد؛ همراهی می‌کند.

رئیس‌جمهور سوریه بر ادامه مبارزه با تروریسم و حمایت از روند سیاسی در چارچوب گفت‌و‌گو میان همه جناح‌ها در طی یک کنفرانس ملی تأکید کرده بود.

طرف روسی نیز بر حمایت از دولت سوریه در مبارزه با تروریسم و ادامه دادن به روند سیاسی که ضامن تمامیت ارضی سوریه باشد؛ تأکید کرد.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی