امروز :
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
::
5 ربيع ثاني 1440
::
Dec-13-2018

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

طرح سختگیرانه علیه پناهجویان و مهاجران در کشور مدعی حقوق بشر

طرح سختگیرانه علیه پناهجویان و مهاجران در کشور مدعی حقوق بشر

دولت فرانسه طرحی را در زمینه پناهجویان و مهاجران به پارلمان ارائه می‌کند که انتقادات زیادی را در محافل داخلی علیه امانوئل ماکرون برانگیخته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه طی طرحی که روز چهارشنبه به پارلمان ارائه می‌کند قصد دارد قوانین مهاجرتی و پناهندگی این کشور را تغییر دهد و تدابیر سختگیرانه تری علیه پناهجویان اعمال کند.

این درحالیست که تا همین الان نیز گروههای حقوق بشری نسبت به آنچه فرانسه علیه پناهجویان و مهاجران انجام میدهد شدیدا انتقاد دارند.

براساس این گزارش، این قانون مهلت بازداشت مهاجران را از 45 روز به 90 روز افزایش خواهد داد و همچنین دوره نام نویسی برای پناهندگی را کوتاهتر خواهد کرد. 

افزایش طول مدت بازداشت باعث می‌شود پناهجویان بیشتری بازگردانده شوند و یا به زندان بیفتند.

دولت فرانسه ادعا می‌کند که می‌خواهد در زمینه مهاجران منصف و محکم باشد و این طرح نیز شرایط برای اخذ پناهندگی را برای اقلیتها تسهیل میکند. اما طبق گزارشها بیشتر نمایندگان حامی دولت در پارلمان فرانسه نسبت به این طرح ابراز نگرانی کرده اند. 

سونیا کریمی نماینده هم حزبی ماکرون در این زمینه می‌گوید؛ ماکرون با این طرح مهاجرتی می‌خواهد با ترس‌های پناهجویان و مهاجران بازی کند. همه خارجیها در فرانسه تروریست نیستند. همه به خدمات اجتماعی ما خیانت نمی‌کنند. 

موسسات حامی حقوق مهاجران در فرانسه نیز می‌گویند که طرح ماکرون نشان دهنده سقوط عمیق حقوق مهاجران و پناهجویان در فرانسه است.

دولت فرانسه 2 سال پیش کمپ کاله که محل تجمع هزاران پناهجو بود را با نیروی قهریه پلیس تعطیل کرد و بسیاری از پناهجویان که قصد داشتند به بریتانیا بروند را به صورت اجباری به مناطق دیگر فرانسه برد. 

انتهای پیام/م

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های سیاسی