امروز :
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
::
16 شوال 1440
::
Jun-19-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

واشنگتن از خروج «فولکس واگن» از ایران استقبال کرد

واشنگتن از خروج «فولکس واگن» از ایران استقبال کرد

سفیر آمریکا در برلین با تایید گزارش‌های منتشر شده درباره تصمیم شرکت «فولکس واگن» برای ترک ایران، گفت واشنگتن از این تصمیم خرسند است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین روز پنج‌شنبه از تصمیم مسئولان شرکت «فولکس واگن» برای پایان دادن به حضور این شرکت در بازار ایران استقبال کرد.

روز گذشته پایگاه خبری «بلومبرگ» به نقل از منابع آگاه نوشت مقام‌های آمریکایی توانسته‌اند فولکس واگن را متقاعد کنند که از بازار ایران خارج شده و خود را در معرض تحریم‌های یکجانبه آمریکا که تا دو ماه دیگر اعمال می‌شوند، قرار ندهد.

گرنل که هنگام آغاز مأموریتش در برلین با توصیه به شرکت‌های آلمانی برای خروج از بازار ایران جنجال به راه انداخته بود، در واکنش به این خبر، در توییتر نوشت: «فولکس واگن به ما گفته که تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران را اجرا می‌کنند.»

وی ضمن ابراز خرسندی از این تصمیم این شرکت خودروساز آلمانی، ایران را به «گسترش خشونت و بی‌ثباتی در سرتاسر جهان» متهم کرد.

آمریکا اردیبهشت ماه امسال از توافق هسته‌ای با ایران خارج و تحریم‌های یکجانبه رفع شده ذیل این توافق را احیا کرد. واشنگتن با بیان اینکه شرکت‌های همکار با ایران خود را در معرض محرومیت از بازار آمریکا و عدم دسترسی به مبادلات دلاری قرار می‌دهند، شرکت‌های بین‌المللی را برای خروج از ایران تحت فشار قرار داده است. آبان ماه امسال موج دوم تحریم‌های آمریکا که صنعت نفتی و بانکی ایران را هدف قرار داده، اعمال می‌شود. با وجود اعلام حمایت اتحادیه اروپا از برجام، تاکنون ده‌ها شرکت اروپایی از بیم تحریم‌های آمریکا، ایران را ترک کرده‌اند.

انتهای پیام/ق

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی