امروز :
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
::
11 جماد ثاني 1440
::
Feb-16-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

زیرسازی خط‌آهن قزوین-رشت تکمیل شد/ پیشرفت ۷۵ درصدی روسازی

زیرسازی خط‌آهن قزوین-رشت تکمیل شد/ پیشرفت ۷۵ درصدی روسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از عملیات احداث راه‌آهن قزوین-رشت با اشاره به اتمام زیرسازی این خط‌ ریلی، پیشرفت فیزیکی روسازی این پروژه را ۷۵ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی صبح امروز از راه‌‌آهن قزوین- رشت بازدید کرد و به منظور تسهیل و تسریع در روند اجرایی پروژه، تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از اتمام زیرسازی این خط‌ ریلی خبر و ادامه داد: با اتمام زیرسازی خط دوار ایستگاه رشت به عنوان آخرین بخش از این عملیات، زیرسازی کل خط ریلی قزوین- رشت تکمیل شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی روسازی این پروژه را 75 درصد اعلام و بیان کرد:‌ 163 کیلومتر از مسیر ریل‌گذاری شده و 2 کیلومتر آن باقیمانده است. بالاست‌ریزی لایه اول با پیشرفت فیزیکی 98 درصدی در حال انجام و عملیات بالاست ریزی لایه دوم، رلواژ اول و رلواژ دوم نیز در حال اجرا است.

وی‌ توضیح داد: بخش‌های مختلف از جمله نصب خط، اجرای اسلب بتنی، جوشکاری، بالاست ‌ریزی نیز در حال انجام است.

خادمی در این بازدید همچنین از ایستگاه راه‌آهن شهر رشت نیز بازدید و اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی فاز یک این ایستگاه 90 درصد و بخش مسافری ایستگاه  بیش از 90 درصد است که در شهریور ماه آماده خواهد شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی درباره سایر ایستگاه‌های این محور تاکید کرد: کل ایستگاه‌های کوهین، رستم‌آباد، لوشان وامام زاده‌هاشم نیز تا پایان شهریورماه به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/ب

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی