امروز :
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
::
12 جماد ثاني 1440
::
Feb-17-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

شرکت ملی گاز ایران صندوق فناوری تأسیس می‌کند/استارتاپ‌های فعال در صنعت گاز شناسایی شدند

شرکت ملی گاز ایران صندوق فناوری تأسیس می‌کند/استارتاپ‌های فعال در صنعت گاز شناسایی شدند

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز از موافقت شرکت ملی گاز ایران به منظور تأسیس صندوق فناوری خبر داد و گفت: در یک سال گذشته استارتاپ‌هایی را که می‌توانند در این صنعت فعالیت کنند شناسایی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید پاک‌سرشت مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در نخستین نشست رویداد ارائه به سرمایه‌گذاران در نوع‌آوری‌های فناورانه صنعت گاز گفت: ایران از توانایی بالقوه نیروهای جوان برخوردار است و چون این جوانان نیازمند شغل هستند می‌توان برای ایجاد شغل رویکرد تازه‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بحث‌های بازار و استارتاپ‌ها سابقه‌ای هشت ساله در کشور دارد، گفت: این صنعت در کشور صنعت نوپا به شمار می‌رود و برای اینکه سالانه ۷۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم نیازمند یک نگاه نو به این صنعت هستیم.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران  ادامه داد: سازمان‌های دولتی باید هرچه سریع‌تر روند فعالیت‌های خود را تغییر دهند و به سمت استارتاپ‌ها حرکت کنند.

این مقام مسئول گفت: شرکت ملی گاز در یک سال گذشته بازیگران این عرصه را شناسایی کرده و باید برای آنها روش کار تعیین کنیم.

پاک‌سرشت تصریح کرد: آنچه مهم است این است که الگوی مناسب و یک بازار کار جدیدی را باید برای این صنعت فراهم کرد که در حال حاضر مطالعات بر روی آن آغاز شده است.

وی افزود: در این زمینه نقش شرکت‌های دانش‌بنیان را نباید از یاد ببریم و نیازمند تحریک بخش تقاضا هستیم که اگر تقاضا تحریک شود قطعاً می‌توان شرایط جدیدی را ایجاد کرد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه مجوزهای لازم برای شرکت‌های دولتی به صندوق‌های فناوری کسب شده است،‌گفت: خوشبختانه شرکت ملی گاز هم با ورود و هم با تأسیس صندوق فناوری موافقت کرده که هم‌اکنون در مرحله کسب مجوز هستیم که در آینده نزدیک می‌توانیم در این بخش نیز فعالیت داشته باشیم.

انتهای پیام/

مشاهده نظرات

منبع : خبرگزاری فارس

فیلم های اقتصادی