امروز :
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
::
18 ذو القعدة 1440
::
Jul-20-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

تداوم آماده باش در خوزستان برای مقابله با سیلاب بعدی

تداوم آماده باش در خوزستان برای مقابله با سیلاب بعدی

با فروکش کردن موج بارش‌ها در مناطق غربی و بروز سیل در دیگر مناطق کشور، حالا دیگر تردیدی باقی نمانده که سیلاب را باید در فهرست تهدید‌های مهم پیش روی ایرانیان، در جایگاه مهم تری قرار داد؛ تهدیدی جدی که ظاهرا چندان برای مقابله با آن آماده نیستیم. تهدیدی که شایعات متعددی پیرامون آن شکل گرفته که البته بسیاری از آن‌ها در سیلاب‌های اخیر در مناطق وسیعی از کشور پاسخ گرفته اند!

تابناک اجتماعی -با فروکش کردن موج بارش‌ها در مناطق غربی و بروز سیل در دیگر مناطق کشور، حالا دیگر تردیدی باقی نمانده که سیلاب را باید در فهرست تهدید‌های مهم پیش روی ایرانیان، در جایگاه مهم تری قرار داد؛ تهدیدی جدی که ظاهرا چندان برای مقابله با آن آماده نیستیم.

به گزارش «تابناک»، این را می‌شود از سیلاب مخرب لرستان دریافت و سلسله اقداماتی که در پی آن در مناطق پایین دست در خوزستان شکل گرفت و هنوز با قدرت و قوت ادامه دارد. اقداماتی از قبیل: لایروبی برخی کانال‌های انتقال آب و رفع موانع و معارض‌هایی که در مسیر‌های طبیعی آب جا خوش کرده بودند و ممکن بود در نتیجه آن‌ها آب روانه شهر‌ها شده و خساراتی به مراتب شدیدتر برجای بگذارد.

صحبت درباره تکاپویی است که هنوز با شدت و قوت در جریان است و هدف از آن مهیا شدن برای مقابله با سیلاب‌های آتی است. سیلاب‌هایی که پیش بینی می‌شود در روز‌های آتی یک نمونه دیگر آن‌ها در خوزستان به جریان بیفتد و اگر برای مقابله با آن آماده نباشیم، معلوم نیست چه اتفاقات شومی را رقم می‌زند.

این خبر تکمیل می‌شود...
 

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :