امروز :
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
::
17 ذو الحجة 1440
::
Aug-18-2019

ایرانیوز

بازتاب آخرین اخبار ایران و جهان

( منابع : خبرگزاری ها و سایت های معتبر ) درباره ما - تماس با ما - Webmaster

جدیدترین عناوین گروه ها :

خطر نتایج عجیب جام ملتها برای تیم ملی ایران/آیا تیم کی‌روش عمدا و مصلحتی به عراق می بازد؟

خطر نتایج عجیب جام ملتها برای تیم ملی ایران/آیا تیم کی‌روش عمدا و مصلحتی به عراق می بازد؟

این زمزمه پخش شد که شاید نیاز نباشد ایران صدرنشین گروه شود! این همان وسوسه ای است که تیم ملی امید در بازی های آسیایی به آن دچار شد و همه می دانند چه بلایی سر تیم کرانچار و البته حمید استیلی آورد و مدت ها باعث طعنه و متلک کی‌روش به کادر سرپرستی و مربیان آن تیم شد.تصور اینکه خود کی‌روش به این دام بیفتد

تیم ملی ایران با قدرت بازی نخستش در جام ملتهای آسیا 2019 را با تفاضل گل عالی مقابل یمن پشت سر گذاشت تا در روز آخر برای صدرنشینی به گل شماری با عراقی ها نیازمند نشود و بتواند با یک مساوی کم دردسر هم به عنوان تیم اول بالا برود تا در دور حذفی به تیمهای سوم سایر گروه ها برخورد کند.

به گزارش تابناک ورزشی، بارها از اهمیت صدرنشینی تیم ملی ایران در گروه D گفته و نوشته شد و همه دانستند که در آن صورت، نقشه رسیدن به گنج مسیری آسان برای یوزهای ایران خواهد داشت. اما همه این حرف روی یک استدلال استوار بود؛ اینکه نتایج براساس پیش بینی ها رقم بخورد و مثلا استرالیا در گروهش به راحتی سرگروه شود. یا اینکه مثلا صدرنشینی امارات میزان تضمین شده باشد. اما با رقم خوردن شکست قهرمان دوره قبل مقابل اردن یا برد چهارگله هندی ها مقابل بحرین و قبل از آن توقف میزبان مقابل بحرین، کل حساب و کتاب ها بهم ریخت.
شاید آنها که نشستند ونتایج فوتبال را روی کاغذ محاسبه کردند، تازه با این پدیده آشنا شده بودند چرا که این ورزش دقیقا بخاطر خاصیت غیرقابل پیش بینی بودنش محبوب میلیاردها نفر در سراسر کره زمین شده است. فوتبال می تواند پاپتی ها را بر ثروتمندان برتری دهد و تیم بی ستاره را برابر بازیکنان میلیاردی پیروز کند.

خطر نتایج عجیب جام ملتها برای تیم ملی ایران/آیا تیم کی‌روش عمدا و مصلحتی به عراق می بازد؟

از دیروز با تکرار نتایج توام باشگفتی جام ملتها این زمزمه پخش شد که شاید نیاز نباشد ایران صدرنشین گروه شود! این همان وسوسه ای است که تیم ملی امید در بازی های آسیایی به آن دچار شد و همه می دانند چه بلایی سر تیم کرانچار و البته حمید استیلی آورد و مدت ها باعث طعنه و متلک کی‌روش به کادر سرپرستی و مربیان آن تیم شد. حالا تصور اینکه خود کی‌روش به این دام بیفتد و به ترسیم نتایجی خاص برای شاگردانش تن دهد تقریبا محال است.

کی‌روش که معمولا روی شخصیت و برتری روحی تیمش تاکید دارد با هر نتیجه‌ای تصمیم می‌گیرد که صدرنشین شده و در مراحل بعد با هر حریفی مواجه شود حتی اگر این حریف استرالیا یا سایر غول‌ها باشند. پس، از همین حالا احتمال باخت مصلحتی یوزها مقابل عراق را باید فراموش کرد. اطرافیان کی روش می گویند بازی با عراق برای کی روش، یک رقابت عادی نیست. او نمی‌خواهد بدون تسویه حساب با این رقیب که تیم 10نفره‌اش را در استرالیا با پنالتی ها حذف کرد، ایران را ترک کند و حسرتی را تا پایان عمرش حمل کند. همانطور که خودش گفت؛«عراق در گلوی ما مانده است.»

ابتدا باید منتظر نتیجه دو بازی امروز ایران و ویتنام و همچنین عراق و یمن ماند تا بعد از آن شرایط حدول را دید.

نویسنده: امید صبوری

مشاهده نظرات

منبع : تابناک

جدیدترین فیلم ها :